Неділя
18 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

КРАЙОВІ ДЕПУТАТИ ПРОДОВЖили ВИВЧАТИ ПРОЕКТИ,

що пропонуються на розгляд 9 сесії облради

Як ми вже писали в суботньому номері, минулого тижня депутати на профільних комісіях почали обговорювати проекти, що виносяться на сесію облради, яка відбудеться цього четверга. Продовжуємо висвітлювати процес підготовки.

Аеропорт «Ужгород» досі нерентабельний

Так, 22 листопада засідала комісія з питань законності, правопорядку, майна та приватизації, регламенту, яку провів заступник очільника комісії Іван Куцина. В її роботі взяли участь голова облради Михайло Рівіс та його перший заступник Йосип Борто. У блоці профільних питань розглядали «Про затвердження переліків об’єктів, що належать до спільної власності територіальних громад, сіл селищ, міст області та підлягають приватизації».  Йдеться про 5 колишніх аптек, які нині перебувають у занедбаному стані. Тож їх виставлять на аукціон з подальшим надходженням коштів до бюджету краю. Визначилися депутати й щодо надання дозволу на списання майна, яке перебуває у спільній власності тергромад. Це непридатне та аварійне майно обласного клінічного онкодиспансеру, Апеляційного суду області та ОКЛ ім. А. Новака.

Жваво обговорили питання «Про звільнення директора Закарпатського обласного комунального підприємства «Міжнародний аеропорт «Ужгород».  Нині єдине гірське летовище в Україні досі не має регулярних рейсів до столиці й залишається нерентабельним, попри серйозні фінансові вливання з крайового бюджету для реконструкції приміщень та території. Так, по периметру встановлена сертифікована огорожа, модернізовані службові приміщення, а злітна смуга після розширення готова приймати літаки класу «Боїнг» чи «Аеробус». Але найголовнішою невирішеною проблемою залишається те, що після закінчення відповідної угоди між Україною й Словаччиною EASA не дозволила  словакам на диспетчерський супровід літаків з Ужгородського аеропорту. Очільник ОДА Геннадій Москаль неодноразово наголошував, що через бездіяльність Украероруху, Державіаслужби та Мінінфраструктури повноцінна робота аеропорту заблокована. Тож депутати цікавилися в очільника Євгена Гапоненка його баченням розвитку та перспектив летовища, задавали  гострі питання. Нагадаємо,  наприкінці липня під час сесії депутати схвалили рішення про його призначення директором міжнародного аеропорту «Ужгород» й уклали контракт на 1 рік. Як показують результати його роботи – віз і досі там.

Михайло Рівіс був прямолінійним: «Ужгородський аеропорт повинен працювати, і депутати та влада краю роблять усе для цього. Але з вашого боку ми не бачимо конкретних рухів щодо відновлення повноцінної роботи». Після дискусії депутати скерували питання на розгляд сесії.

По «Турботі» заяви надходять і далі – на 2 мільйони

23 листопада своє засідання провела комісія з питань праці, зайнятості та соцзахисту населення, яку очолює Михайло Софілканич. У її роботі взяли участь і заступник голови облради Петро Грицик, начальники управлінь, керівники структурних підрозділів ОДА та облради. Передусім депутати обговорили внесення змін до крайового бюджету на 2017-й, які представив директор департаменту фінансів ОДА Петро Лазар. Депутати цікавилися в нього станом фінансування програми «Турбота» щодо посилення соцзахисту громадян на цей рік. Посадовець відповів, що «Турбота» профінансована, однак по тих заявах, які продовжують надходити від краян щодо одноразової матеріальної допомоги на оздоровлення, потрібно понад 2 млн гривень. Водночас він запевнив, що питання допомоги нашим воїнам буде вирішене позитивно. Відтак члени комісії вивчили та погодили надання одноразової допомоги пораненим, травмованим (або одному із членів сімей), а також особам, захворювання яких пов’язане із захистом Батьківщини в рамках програми «Турбота». Із допомогою особам, що постраждали від пожежі, стихійного лиха та підтоплень, вирішили розібратися на наступному засіданні профільної комісії.

Розподіляли стабдотацію та медичну субвенцію

У п’ятницю ж засідала бюджетна комісія під головуванням Михайла Кошелі. В її роботі взяли участь і керівник облради Михайло Рівіс зі своїми заступниками – Йосипом Борто та Петром Грициком. Також виявили бажання бути присутніми обласний обранець Андрій Шекета і громадський діяч Ярослав Гулан. На розгляд, серед інших, винесли 3 профільні питання. Петро Лазар інформував про розподіл стабілізаційної дотації з держбюджету між бюджетами районів на 2017 рік та критичні зауваження до проекту рішення «Про внесення змін до рішення облради від 22.12.16 №617 «Про обласний бюджет на 2017 рік» зі змінами. Щодо першого – йшлося про збільшення обсягів доходів загального фонду крайового бюджету на 47654,6 тисяч гривень – це власне стабілізаційна дотація, яку розподілили так: Берегівському району – 3634,5 тисяч грн; Великоберезнянському – 1753,9 тисяч; Виноградівському – 2742,3 тис.; Воловецькому – 5227,6 тис.; Іршавському – 6525,9 тис.; Міжгірському – 8378,3 тис.; Мукачівському – 1516 тис.; Перечинському – 841,6 тис.; Рахівському – 1701,9 тисяч; Свалявському – 332,7 тисяч; Тячівському – 8433,7 тис.; Ужгородському – 378,5 тис.; Хустському – 6187,7 тис. грн.

А директор департаменту охорони здоров’я ОДА Володимир Маркович доповідав про розподіл додаткового обсягу медичної субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на 2017-й між обласним бюджетом та районними, де сума видатків загального фонду становить 31767,5 тис. грн. Тож спеціалізована стаціонарна медична допомога населенню (ОКТМО «Фтизіатрія») із цього одержить 1488,4 тис. грн; Закарпатське обласне бюро судово-медичної експертизи – 1464 тис. грн. Крім того, медична субвенція розподілена так: Берегівський район – 400 тис. грн; Великоберезнянський – 2000,3 тис.; Виноградівський – 700 тис.; Воловецький – 2920,6 тис.; Іршавський – 5331,1 тис.; Міжгірський – 5414,8 тис.; Перечинський – 1444,2 тис.; Рахівський – 2774,3 тис.; Свалявський – 400 тисяч; Тячівський – 3034,8 тисяч; Ужгородський – 500 тисяч; Хустський – 3895 тис. грн.

Під час дискусій слушні пропозиції висловили члени бюджетної комісії: Олександр Ледида, Мирослав Білецький, Василь Губаль, а також очільник Михайло Рівіс та Йосип Борто.

Буде нова програма у сфері охорони здоров’я краян?

Того ж дня зібралася й комісія з питань охорони здоров’я. Провів засідання заступник голови комісії Василь Скрип. Традиційно уважно вивчали профільні проекти, з яких доповідав Володимир Маркович. Зокрема з питання «Про призначення директора Комунальної установи «База спеціального медичного постачання департаменту охорони здоров’я Закарпатської обласної державної адміністрації» підтримали кандидатуру досвідченого фахівця Андріани Кочержук. Відтак внесли зміни до раніше прийнятих рішень і схвалили хід виконання програми «Цукровий та нецукровий діабет». Окремі питання перенесли на наступне, грудневе, засідання сесії.

Депутат облради Наталія Костелеба-Веремчук приїхала на комісію з представниками ГО «Я чую з кохлер», яку очолює Людмила Вакарь, – із проханням допомогти вирішити проблему кохлеарної імплантації в нашій області, де таких пацієнтів налічується 19. Як розповіла Л. Вакарь, це питання порушувала неодноразово перед різними інстанціями. У неї самої зростає така дитинка, тож біль інших матерів їй добре зрозумілий. Зазначалося, що один апарат коштує 800 тисяч гривень (26 тис. євро), і таких грошей простим сім’ям не зібрати. А якщо дитині вчасно не допомогти, вона залишиться калікою. Члени комісії, а це досвідчені лікарі, знають про проблему. Як і те, що кохлеарний імплантат не відновлює фізіологічний слух, проте допомагає пацієнтам чути й повноцінно жити в суспільстві. Виробниками є три фірми – з Австралії, США і Австрії. Це золотий стандарт допомоги при нейросенсорній глухоті. Вислухавши уважно заявників та колегу, члени комісії вирішили: необхідно розробити обласну п’ятирічну програму з фінансуванням і внести її на розгляд депутатів.

по пасажирських перевезеннях – звернення

І вже вчора, 27 листопада, своє засідання перед сесією провела остання профільна комісія – з питань розвитку бізнесу, виробничої інфраструктури, банківської діяльності та інвестицій під головуванням Андрія Андріїва. Долучився до роботи й Петро Грицик. На порядок денний винесли 3 профільні питання: про Програму економічного і соціального розвитку Закарпатської області на 2018 рік; про звільнення директора Закарпатського обласного КП «Міжнародний аеропорт «Ужгород»; про звернення Закарпатської облради щодо необхідності відкриття залізничного сполучення за напрямком Рахів –  Одеса – Рахів (зі змінами). Окремо заслухали проект про Програму фінансового забезпечення розвитку транскордонної співпраці місцевого самоврядування Закарпатської області на 2018 рік, доповідачем з якого був начальник управління з питань розвитку місцевого самоврядування, міжнародних та регіональних зв’язків виконавчого апарату облради Василь Маковський.

З приводу поліпшення якості пасажирських перевезень зав’язалася дискусія. Директор департаменту ЖКГ, будівництва та  інфраструктури ОДА Едуард Маляр поінформував, що «Укр­залізниця» в односторонньому порядку скорочує графіки рухів пасажирських потягів, які курсують з Ужгорода до Києва, мотивуючи це їх нерентабельністю, і не реагує на неодноразові прохання про введення додаткових маршрутів (Київ – Ужгород – Київ), не вирішує питання дефіциту квитків. «Нині поїзди, що сполучають Закарпаття зі столицею та Львовом, найбільш затребувані, особливо мешканцями віддалених гірських районів – Рахівщини, Тячівщини, Міжгірщини. Всі потяги практично на 100% без вільних пасажирських місць, що підтверджує рентабельність», – зауважив депутат Роман Фурман. Його підтримав Петро Доброміський.

– Департамент ЖКГ разом із обласним депутатом Денисом Маном підготували на розгляд сесії звернення про стурбованість рішенням «Укрзалізниці» про введення графіка руху пасажирських потягів на 2017 – 2018 роки, яким передбачено відміну поїздів, що сполучають наш край із Києвом та Львовом, і призначення курсування поїзда «Ужгород – Лисичанськ». Натомість слід відкоригувати розклад руху поїзда №№ 29/30 сполученням Ужгород – Київ із врахуванням прибуття потяга в столицю о 8.00, – зазначив Едуард Маляр.

Наша профільна комісія пов­ністю підтримує звернення до «Укрзалізниці» та міністерства інфраструктури України щодо недопущення відміни курсування діючих потягів сполученням із Києвом та Львовом, призначення щоденного курсування поїзда «Ужгород – Київ – Ужгород» та вирішення питання дефіциту проїзних квитків, – резюмував Андрій Андріїв.

Свої зауваження та пропозиції голови профільних комісій висловили під час засідання президії під головуванням Михайла Рівіса, яке теж відбулося в понеділок.

Відтак голова обл­ради зачитав 66 питань, включених до порядку денного сесії. Він також зазначив, що за рекомендаціями профільних комісій та погодженням президії низку проектів розглядатимуть на другому пленарному засіданні 9-ї сесії, інформує прес-служба облради.

Свіжий номер газети

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
February 2018
 

...