Понеділок
19 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

«МАЛУ СЦЕНУ»

ідентифікували

9 лютого на фасаді Закарпатського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. братів Шерегіїв в Ужгороді встановили вивіску «Мала сцена». Сталася, так би мовити, ідентифікація, оскільки діє вона в театрі вже з 2016-го. Її палким прихильникам давно відомий вхід (не з набережної, а з боку вулиці Л. Толстого), а от нечасті відвідувачі нерідко ставали шукачами.

Ініціативу в свої руки взяли актори й режисери. Напередодні вивіску зробили й пофарбували, а затим із хлопавками відкрили. Це радує, бо за останні тиждень-два «мала сцена» активно заявила про себе. Все більше людей бажають потрапити на вистави, де кількість місць обмежена, і квитки розкуповують за кілька днів до показу. До прикладу, 10 лютого на прохання глядачів знову грали трагікомічний абсурд «Краще залишайся мертвим» за п’єсою Карла Ветлінгера, повторять виставу й 20-го о 18.30.

Поки в репертуарі «малої сцени» три вистави – окрім згаданої, ще французька трагікомедія «Круті віражі» сучасного автора Еріка Ассу та «Спадкоємець» Лео Е. Манна, з прем’єри якої свого часу стартували. Режисер-постановник усіх трьох – заслужений артист України Михайло Фіщенко, сценографія Віри Степчук. Грають заслужений артист України Степан Барабаш, Олександр Мавріц, подружжя Дзуринців, Жанна Баранович, Моніка Палфі, Дар’я Горшкова, Роман Жогін, Дмитро Сньозик, Микола Слов’янин.

Наразі працюють над постановкою четвертої п’єси, але секретів поки не розкривають. «Дуже важливо зараз, щоб «мала сцена» запрацювала. Бо коли починали, то корифеї театру казали, мовляв, навіщо це все?! Якби ми поставили одну виставу й закинули цю справу, то ніхто б не підтримав ідею, – розповідає М. Фіщенко. – В ідеалі потрібно довести репертуар до 12 вистав, щоб спокійно кожного тижня грати й не повторюватися. Для цього потрібна допомога – режисерський штат. Бо я не хочу, щоб це була ілюстрація тільки моїх робіт. Чим більше підходів, чим більше поглядів, тим глядачу буде цікавіше». Нині ставку зробили не на розважальні вистави, а такі, які б несли якийсь емоційний і психологічний заряд, залишали по собі післясмак.

У чому якраз переваги «малої сцени» над «великою»? «Тут інші подачі, інші прийоми, інша виразність. Тут не обдуриш, глядач бачить краплі поту. Головне, що з’являється відчуття, ніби глядач задіяний у виставі», – додає режисер. Тим паче, що грають переважно два – три актори. Степан Барабаш додає: «Одне, коли ти граєш в оркестрі й випадково в якусь ноту не втрапиш, то ніхто не помітить. А коли ти сам на сам із глядачем, то «шара» не проходить».

Оксана ШТЕФАНЬО
На фото автора: Р. ДЗУРИНЕЦЬ, М. ФІЩЕНКО та С. БАРАБАШ

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
February 2018
 


...