Субота
24 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

«МАРЕННЯ»

від Михайла Ілька

Експозиція власника мистецького центру «Галерея Ілько» Михайла Ілька в Ужгороді розділена двома поверхами. Тут серія робіт, виконаних у 1995-му, а також у 2015–2017 рр.

На першому – переважно великі фото з портретами людей, натюрмортами, етюдами. «Це фрагменти уяви, пам’яті про село Бедевля, де я народився, – розповів художник на відкритті. – Там дуже гарні яблуневі сади, але вони здичавіли. Тут ви бачите  церкву святого Михаїла. Історія зворушлива. Люди в 1948-му молилися без попа, у 2007 році церкву знищили. А ось скатертина бабусі. Раніше до споживання їжі ставлення було інакшим. Ось це передчуття свята, й намагався втілити його у світлини. Можливо, десь провокую на банальні речі, але ж…»

Натомість другий поверх «Галереї Ілько» – це справжній «Delirium»  («Марення»). Тут яскраві фарби, фотонегативи та інсталяція. «Це твори, пов’язані з бажанням зрозуміти свій світ», – каже автор. У них глибока філософія, зокрема є серія, присвячена дружинам, що втратили Героїв. Чи от триптих, який намальований більше 10 років тому. «Ці картини   створені у зв’язку зі суттєвими змінами в житті – народженням дітей. Мені було страшно, і я хотів намалювати собі такий амулет», – ділиться пан Михайло. У центрі виставкової зали розташована інсталяція: дерева, позаду яких живописна робота із зображенням едельвейса. Це своєрідний символ того, що ми робимо своїми силами. І саме вона викликала чималий ажіотаж серед відвідувачів – діти блукали в «хащах», дорослі фотографувалися.

«Твори дуже яскраві, і я розумію, що для багатьох художників це – вульгарно. Але я так це бачу», – резюмує митець. Проте ужгородський скульптор Василь Сочка зазначив: «Мені подобається. Це не запозичене від когось. Це світ Михайла, його почерк, стиль». Голова ж ЗОНСХУ Борис Кузьма наголосив, що саме завдяки цій виставці відкрив для себе М. Ілька як художника. «Маренню» додали звучання американський і український джазовий виконавець Андрій Арнаутов та закарпатський гурт «Tango Tempo». Люди не хотіли розходитися…

Для довідки. Михайло Ілько народився в 1965 році в родині відомого закарпатського художника Івана Ілька. Після Ужгородського училища прикладного мистецтва в 1992-му закінчив Київський художній інститут. Етапи його творчості – це актуальні ідеї, виграні конкурси, масштабні проекти, серед яких і проведення дизайнерських робіт конкурсу «Євробачення-2005». Живе й працює в Києві.

Оксана ШТЕФАНЬО
Фото автора

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
January 2018
 

Навіґація

...