Середа
21 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

Матимемо карпатський шлях дерев’яної архітектури

Брифінг про пріоритетні напрями розвитку туризму, що відбувся в понеділок в ОДА, розпочали із приємної місії – Денис Ман, директор департаменту економіки, нагородив від імені Геннадія Москаля грамотою організаторів фестивалю вогняного мистецтва «Fire life», який із великим успіхом пройшов в Ужгороді на початку травня. Потім представив нову начальницю управління туризму та курортів ОДА, яке у відомстві департаменту, – Любов Когуч.

Вона вже встигла презентувати Закарпаття на «Євробаченні-2017» у Києві та на Днях України в словацькому Кошице. Пані Когуч почала зі статистики: у першому кварталі 2016-го обсяг наданих туристично-рекреаційних послуг становив 95,5 млн гривень, за аналогічний період цього року – вже 132, 6 млн. Зросли й надходження від туристичного збору до місцевих бюджетів – із 414,8 млн до 516,9 млн грн. На Закарпатті нині швидкими темпами розвивається гастрономічний туризм, адже національні кухні полюбляють гості краю. А також піший (сам Бог обдарував нас чарівною природою), гірськолижний, бальнеологічний, поки слабкими темпами – сільський. Нині в області маємо 18 оздоровчих, 146 рекреаційних, 279 туристичних закладів, а також 457 сільських садиб. Є ще 19 інформаційних центрів, але в Ужгороді, як не прикро, жодного (був колись на вулиці Духновича). Добре було б, якби влада посприяла в цьому питанні, кажуть доповідачі.

Що стосується пріоритетних напрямів роботи на цей рік та на перспективу, то збираються разом із дорожниками облаштувати місця парковки й оглядові майданчики при трасах, щоб турист міг зупинитися, перепочити чи сфотографувати панораму. Збираються також оновити й продовжити маркувати туристичні шляхи, встановити інформаційні вказівники.

Денис Ман додав, що оновлять і їхній сайт, де створять віртуальні подорожі найпопулярнішими туристичними марштрутами. Цікава ідея – зробити пілотними кілька музеїв, які стануть доступними для людей із обмеженими можливостями. Навчатимуть для цієї справи і гідів.

А от на залізничному вокзалі буде туристичний термінал – задля зручності гостей краю, котрі зійшли з потяга. Мінекології виділило кошти на відновлення музею лісу і сплаву на Міжгірщині, також радує, що «Укрзалізниця» з 3 травня запустила потяг Київ – Солотвино, яким до музею можна буде дістатися. Благо, що відремонтували дорогу в напрямку Тур’ї-Ремети – Лумшори, Верхні Ворота – Воловець – Колочава. Але це, звісно, не вирішує проблему добирання до наших туроб’єктів, яка поки залишається актуальною.

Готові в управлінні й до реалізації транскордонних проектів, зокрема облаштування Карпатського шляху дерев’яної архітектури. Збираються також просувати туристичний потенціал Закарпаття, популяризувати наші туристичні продукти, допомагати (навчанням) малому й середньому  бізнесу в цій сфері. Аби тільки все вдалося.

Оксана ШТЕФАНЬО

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
May 2017
 

Навіґація

...