Неділя
18 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

Маємо нову атаку вірусу-шифрувальника

Кіберполіція зафіксувала масове поширення нового вірусу-шифрувальника, відомого як «Scarab», який вперше виявили фахівці в червні нинішнього року.

Користувачі електронної пошти, отримуючи повідомлення, бачили, що до нього начебто прикріплені файли із зображеннями відсканованих документів, наприклад, від «Lexmark» або «Canon» тощо. Ці листи містили архів 7 Zi із Visual Basic скриптом. Після його спрацювання на комп’ютер користувача завантажується та запускається EXE-файл – вірус «Scarab ransomware».

Як пройде успішне шифрування, він створює та автоматично відкриває текстовий файл із вимогою викупу, а потім розміщує його на робочому столі. Сума в повідомленні не вказується. Проте зловмисники звертають увагу жертви на те, що вона збільшуватиметься, допоки потерпілий не зв’яжеться з авторами «Scarab» електронною поштою або «BitMessage».

Для зменшення ризику зараження техніки вірусом фахівці кіберполіції рекомендують користувачам уважно ставитися до всієї електронної кореспонденції. Не варто відкривати такі додатки, навіть якщо вони надійшли з надійного джерела. Також радять отримувати підтвердження надсилання файлів від адресата іншими доступними каналами зв’язку (телефон, смс, месенджери).

Свіжий номер газети

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
February 2018
 

...