Неділя
22 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

МАЄМО ОБЛАСНИЙ БЮДЖЕТ-2018

Вперше за часів незалежної України за нього проголосували всі присутні депутати

Цього четверга під головуванням очільника облради Михайла Рівіса відбулося друге пленарне засідання дев’ятої сесії облради. Основ­ним питанням на ньому стало прийняття крайового бюджету на 2018-й. І тут не обійшлося без сенсації: вперше за роки незалежної України головний фінансовий документ області одноголосно підтримали усі присутні в залі депутати – представники шести політсил. Але про все по порядку.

Розпочав М. Рівіс із сумного: з початку грудня в зоні АТО загинуло троє наших військових, які служили за контрактом у 128-й окремій гірсько-піхотній бригаді: Михайло Кушнір із Берегівщини, Тимофій Геніш із Рахова та Андрій Сипавка з Ужгорода. Світлу пам’ять героїв-земляків і всіх загиблих у війні на сході країни вшанували хвилиною мовчання. Голова облради закликав депутатів на своїх округах відвідати сім’ї полеглих захисників та діток-сиріт.

Затим Михайло Михайлович вручив Олександру Горвату, письменнику й заступнику головного редактора газети «Карпаті ігоз со», спільну відзнаку облради та облдержадміністрації – нагрудний знак «За розвиток Закарпаття» за багаторічну сумлінну працю, активну участь у громадському й літературному житті краю та високий професіоналізм.

Оскільки 15 – 17 грудня в краї пройшов серйозний паводок (його наслідки наша газета висвітлювала), то на вимогу депутатів заслухали інформацію заступника начальника БУВР Тиса Володимира Плюща про стан ліквідації наслідків стихійного лиха й надання допомоги постраждалим. В ході зустрічних запитань з’ясувалося, що з держбюджету за останні 4 роки не надійшло ні копійки на Програму комплексного протипаводкового захисту в басейні р. Тиси. Михайло Рівіс зауважив: необхідно вимагати відновлення фінансування. За словами голови ОДА Геннадія Москаля, слід обстежити всі проблемні ділянки, річки, дамби, визначити збитки і так звертатися до вищих державних органів влади. А Ернест Нусер вніс пропозицію включити в порядок денний звернення до столичних інстанцій про відновлення фінансування згаданої програми. Крайові обранці це підтримали та уважно заслухали інформацію присутнього на сесії першого заступника голови Держслужби України з безпеки на транспорті В’ячеслава Дідківського. Він запросив депутатів оглянути три сучасні європейські пересувні габаритно-вагові комплекси, які передані управлінню Укртрансбезпеки в краї.

Далі перейшли до формування порядку денного, деякі питання перенесли на наступну, 10-ту, сесію облради. Денис Ман закликав колег підтримати законопроект у сфері сільського туризму, де серед авторів і наш земляк – нардеп Василь Брензович. Відповідне звернення обласний обранець уже подав у раду. Андрій Вишняк попросив включити до порядку денного ще одне звернення до «Укрзалізниці»: про відновлення зупинок потягу Київ – Солотвино у Перечині, В. Березному тощо. А фракція КМКС порушила питання забезпечення контролю за проїздом важковагового транспорту через канал Верке на дорозі Берегово – Виноградів – Велика Копаня. Арочний міст тут в аварійному стані, проїзд фур через нього заборонений, та водії ігнорують це.

Фракція «Відродження» звернулася з проханням надати звіт керівництва фонду «ВіЗа» про роботу та використання коштів у 2017-му. Василь Якубець клопотав про берегоукріплення дамби р. Ріка між селами Іза та Липча Хустського району. Федір Ісайович – про капремонт вулиці Миру в с. Веряця. Фракція «Батьківщина» просить порушити перед «Укрзалізницею» питання про капремонт залізничного вокзалу в Хусті, а Петро Добромільський – виділити кошти в рамках програми «Питна вода» для облаштування свердловини на потреби жителів вул. І. Франка в Іршаві, придбання для району обладнання для відкачування води тощо. Депутати підтримали ініціативи колег та уважно заслухали звіт голови облради Михайла Рівіса, надавши йому гідну оцінку схваленням.

Відтак проголосували за важливі рішення у різних сферах життєзабезпечення краю, затвердили нові програми та внесли зміни до діючих, скерували звернення до вищих органів держвлади. Та найголовніше – ухвалили бюджет області на 2018 рік, повідомляє прес-служба Закарпатської облради. Що було запроектовано в головному фінансовому документі на галузі освіти, медицини й соцзахисту – читайте вже в цьому номері на стор. 4. А стосовно інших – у наступних випусках газети.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
December 2017
 


...