Неділя
18 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

МАЄМО В ОБЛАСТІ МАЙЖЕ 270 ТИСЯЧ ПІЛЬГОВИКІВ

Ними та ще багатьма іншими питаннями опікуються працівники соціальної сфери

П’ятого листопада в Україні відзначатиметься День працівників соціальної сфери. З нагоди професійного свята – розмова з директором департаменту соцзахисту населення Закарпатської облдержадміністрації Ганною Морозюк (на фото).

Пані Ганно, яка нині ситуація на ринку праці?

– Середньомісячна заробітна плата найманих працівників, зайнятих у економіці області, перевищила рівень законодавчо встановленої мінімальної більш ніж удвічі і становить 6331 грн. Темп її зростання до початку року – 122 відсотки, що на 3,6% більше, ніж по Україні.

Є непогані зміни й на ринку праці. Щомісяця йде на спад кількість зареєстрованих безробітних, зростає потреба підприємств у працівниках, зменшується навантаження на одне вільне робоче місце.

Декілька слів про пенсійне забезпечення…

– 11 жовтня набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», який дав старт пенсійній реформі. Відтак перераховані та осучаснені всі раніше призначені пенсії за єдиними правилами, незалежно від того, в якому році вони призначені. Це гарантує суттєве підвищення виплат тим громадянам, пенсії яких упродовж років не перераховувалися. Також зазначеним законом ліквідовано 15-відсоткове зменшення пенсійного забезпечення для працюючих пенсіонерів.

А як справи з виплатами субсидій?

– Житлові субсидії в області отримує 135457 сімей. На оплату житлово-комунальних послуг з початку року їх призначено на 827,4 млн грн. Заборгованість становить 274,4 млн гривень. На 1 жовтня структурні підрозділи соцзахисту призначили субсидію на відшкодування витрат на придбання скрапленого газу та твердого палива 23483 домогосподарствам на 61,7 млн грн. Заборгованість – 18,4 млн грн.

На кінець місяця на отримання монетизованої суми невикористаної субсидії подали 36529 заяв (або 73% від загальної кількості одержувачів, які мають на це право).

Що скажете з приводу пільгової категорії громадян?

– На обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, таких є 269399 чоловік.

Протягом 9 місяців нараховано за фактично спожиті пільги на житлово-комунальні послуги 95,3 млн грн на тверде паливо та скраплений газ – 9,4 млн грн.

Цікаво почути й про соціальне забезпечення учасників АТО, їхніх сімей.

– За попередніми даними, учасниками антитерористичної операції є понад чотири тисячі військовослужбовців краю, із них понад 500 зазнали поранень, 92 загинули. Цьогоріч рішенням сесії облради через програму «Турбота» збільшено розмір одноразової матеріальної допомоги АТОвцям.

Нагадаю також, що в 2017-му чотирьом сім’ям загиблих та одній родині інваліда ІІ групи з державного бюджету для придбання житла надійшло 2,4 млн гривень, які в повному обсязі розподілено. Крім того, для ще 5 таких сімей виділено 3,56 млн гривень (детальніше про це «НЗ» писали в минулому номері. – Ред.).

Вже згаданою програмою «Турбота» також передбачена можливість відшкодування за рахунок коштів обласного бюджету вартості самостійного оздоровлення для всіх пільгових категорій громадян.

На Закарпатті маємо 1724 дітей учасників АТО. На сьогодні 817 із них оздоровлені в дитячих санаторно-курортних закладах.

Проводяться роботи з пошуку додаткових джерел для зміцнення матеріально-технічної бази центрів, закладів та установ, що надають учасникам антитерористичної операції послуги з реабілітації, лікування та адаптації, зокрема із залученням міжнародної допомоги.

А як щодо чорнобильців, інвалідів?

– Упродовж року в повному обсязі організовано виплату щомісячних пільг та компенсацій громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, на загальну суму 4,84 млн гривень. Також збережено пільги, гарантовані державою чорнобильцям, у тому числі на оплату комунальних послуг.

Щодо інших наших підопічних, то в семи інтернатних установах області системи соцзахисту проживають та перебувають на повному державному утриманні 1208 громадян похилого віку, інвалідів і дітей із вадами фізичного та розумового розвитку. В краї діють 18 терцентрів соціального обслуговування, які впродовж року обслужили 13030 пенсіонерів, непрацездатних громадян, інвалідів, котрі цього потребують.

Установи разом із волонтерами, низкою релігійних організацій, громадянами Чеської Республіки та іншими, які надають гуманітарну допомогу, організовують гарячі обіди. Також налагоджується співпраця з благодійниками Франції, Німеччини, Данії, Швейцарії. Особлива увага приділяється соціальному забезпеченню тимчасово переміщених осіб.

А от для людей із особливими потребами є Обласний центр комплексної реабілітації інвалідів та дітей-інвалідів. Він здійснює заходи, спрямовані на розвиток та коригування порушень розвитку неповнолітніх із цієї категорії, навчає їх основним соціальним та побутовим навичкам, виявляє здібності, створює передумови для інтеграції в суспільство. Із початку року центр надав допомогу 642 особам із інвалідністю, з них – 419 дітей. Крім того, тут діє служба патронату дітей-інвалідів із важкими вадами, які проживають у сільській місцевості.  

Ганно Степанівно, завтра у Вас професійне свято…

– Користуючись нагодою, хочу привітати всіх працівників соціальної сфери області з їхнім професійним святом, побажати міцного здоров’я, особистого щастя, витримки в нелегкій повсякденній роботі в ім’я людей.

Іван СІДУН

Свіжий номер газети

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
February 2018
 

...