Неділя
25 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

«МЕНЕ ВРАЗИВ ВАШ МЕНТАЛІТЕТ», –

каже гостя з Америки

Я познайомилась із Кейті та Джосемом Міллерами, відвідуючи «English Club», який постійно збирається у Виноградівській районній бібліотеці. Й волонтери, й саме заняття в клубі справляють надзвичайне враження. Щира усмішка, відкритий погляд, невимушені жарти допомагають подолати мовний бар’єр і налаштовують на позитивне спілкуванння.

Кейті погодилася розповісти про свій шлях у волонтерство. Родом вона з міста Нешвілл штату Теннессі. Української американка не знає, тож ми спілкувалися її рідною мовою.

Кейті, що спонукало вас  покинути Америку й поїхати навчати англійської в країни з кардинально іншими звичаями, мовою, культурою?

– Мені завжди подобалося знайомитися з людьми, а завдяки волонтерству переконалася, що неважливо, знає людина мову чи ні – все одно ми можемо добре спілкуватись, і це прекрасно. Наприклад, на місцевому базарі я познайомилася з жінкою, що продає овочі, й хоч ця леді не володіє англійською, проте вона відразу викликала мою симпатію, ми порозумілися й навіть заприятелювали.

А як рідні відреагували на ваше рішення стати волонтеркою?

– Сім’я радо підтримала мій задум і розуміє, що це для мене корисний досвід. Але батьки, звичайно ж, сумують, хочуть, щоб я проводила з ними більше часу.

Що для вас означає бути волонтером?

– Це значить ділитися своєю культурою, знаннями з іншими й водночас відкривати щось абсолютно нове для себе, таке, чого ти ніколи не відав досі – й це круто!

В яких країнах ви вже побували?

– Поки що я волонтерила тільки в Південній Кореї та Україні, зважаючи на те, що ми не можемо перебувати в одній країні більше року.

Що здивувало в Україні?

– Менталітет. Мене на початку вражали різні дрібниці, які вдома я б не помітила. Наприклад, дивно, коли бабуся в маршрутці не дозволяє тобі відчинити вікно (Сміється – Авт.).

На вашу думку, які риси характеру необхідні для волонтерської діяльності?

– Потрібно вміти дуже швидко пристосовуватися до різних обставин і змінюватися разом із ними. Та найважливіше – позитивно дивитися на світ, адже тоді ніякі обставини не здатні вивести тебе з рівноваги!

Анастасія ЯКУШЕВИЧ
Виноградівський РЦПР
«Майстерня слова»

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
May 2017
 

Навіґація

...