Субота
24 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО + ЛОБІЮВАННЯ ІНТЕРЕСІВ КРАЮ В СТОЛИЦІ

Михайло Рівіс відзначив основні віхи роботи облради за 2017-й

Звичайно, всі поточні життєво важливі для нашого краю рішення мусять пройти через сесію облради. Але звітуючись на останньому її засіданні перед депутатами про річну роботу головного законодавчого органу Закарпаття, Михайло Рівіс наголосив: одним із важливих напрямів діяльності є і співробітництво між територіальними громадами та владою європейських країн. І за цей період проведено низку заходів, спрямованих на підвищення його ефективності.

Конкретні плоди міжнародного співробітництва

Відповідно вдалося залучити додаткові кошти для розвитку територіальних громад області. Майже 100 проектів із енергозбереження, капітального ремонту установ соціальної сфери загальною вартістю понад 30 мільйонів гривень реалізовано за останні три роки спільно з угорцями в рамках програми Східного партнерства. Скажімо, в 2017-му Закарпаття отримало від уряду Угорщини гуманітарний вантаж із хірургічними інструментами та іншими засобами медичного призначення вартістю 405 тисяч євро. Упродовж двох років із ініціативи резидентів та лікарів Семелвейської університетської клініки провели скринінгове обстеження стану здоров’я жителів 15 населених пунктів краю. Угорські сусіди забезпечили нас необхідними дитячими вакцинами, яких не було або не вистачало; обласна лікарня ім. Андрія Новака отримала розчини для перитонеального діалізу для хворих із хронічною нирковою недостатністю на 750 тисяч гривень.

Завдяки ЄОТС «Тиса», презентація якого відбулася у травні в сесійній залі облради, Закарпаття отримало унікальну можливість співпрацювати з ЄС у новому форматі. Наразі наш край та область Саболч-Сатмар-Берег уже подали спільну заявку на перше коло євросоюзівського конкурсу для отримання гранту у сфері поводження з твердими побутовими відходами. Крім цього, в найближчих планах впровадження у нас унікальної медичної установи – одноденної хірургії. Вже підписана Рамкова угода про співпрацю між Угорським центром розвитку та ЄОТС «Тиса».

Тіснішим стає й словацько-українське співробітництво. Зокрема агентства регіонального розвитку «Закарпаття» та «Кошице» успішно реалізували проект «Ув’язка та інноваційний підхід до планування розвитку транскордонного словацько-українського регіону», який охоплює Великоберезнянський, Перечинський та Ужгородський райони, у Словаччині – Кошицький і Пряшівський краї.

Розвивається і співпраця з румунськими партнерами. Так, у серпні керівники Закарпаття обговорили пріоритетні інвестиційні проекти з головою повітової ради Сату-Маре Чобо Потокі. Йшлося про зелений туризм, розбудову прикордонної інфраструктури, збереження довкілля тощо. Підписано Програму спільних дій з ОДА, префектури повіту Марамуреш та префектури повіту Сату-Маре на 2018 рік.

А от із польськими партнерами влітку обговорили, як прискорити завершення будівництва тубдиспансеру на Тячівщині та мінімально знизити захворюваність на сухоти в краї. Планується введення в дію сучасних мобільних діагностичних кабінетів – у рамках програми «Польща – Білорусь – Україна 2014 – 2020 роки». Загалом на це передбачено 6,4 млн євро. У 2017-му облрада вже виділила 3,2 млн грн для підготовки проектно-кошторисної документації із завершення будівництва туберкульозної лікарні та необхідних паперів для облаштування приміщень медобладнанням, у тому числі комп’ютерною томографією. У результаті таких зустрічей більш зримою стала також перспектива відкриття в нас на українсько-польському кордоні пункту пропуску «Лубня – Волосате».

Під час зустрічі в червні Михайла Рівіса з німецькою делегацією з Дрездена гості зацікавилися розбудовою прикордонної та дорожньої інфраструктури Закарпаття. А під час зустрічі керівництва області з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Хорватії Томіславом Відошевічем в Україні йшлося про відкриття в нас Почесного консульства Хорватії.

«А завдяки налагодженій співпраці та підписанню угоди з Устецьким краєм вдалося разом із чеськими партнерами вирішити пріоритетне питання щодо відкриття Чеського дому в Ужгороді, яке заплановане на 15 січня. Тут закарпатці зможуть оформляти візи і не їздити до Львова», – резюмував Михайло Рівіс.

Від оренди комунального майна області – понад 2,5 мільйона

Йшлося у звіті й про здійснення повноважень із управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст краю. Як наголосив Михайло Рівіс, таких є 175, плюс 98 бюджетних установ. Упродовж 2017-го обласна рада прийняла у власність 5 об’єктів нерухомості в Ужгороді та районах загальною площею 7133 кв. м. Підвищення ефективності використання комунального майна забезпечується шляхом передачі його в оренду фізичним особам-підприємцям та юридичним особам – на засадах прозорості та відкритості. Відтак обсяги надходжень від оренди збільшуються.

З питань управління майном комунальної власності підготовлено 33 проекти рішень облради та 17 розпоряджень голови ради. За звітний період відповідно до ЗУ «Про оренду державного та комунального майна» управлінням із питань забезпечення повноважень щодо управління об’єктами спільної власності розглянуто 195 звернень підприємств, установ, організацій, районних та міських рад. Станом на 1.11.17 обласна рада виступала орендодавцем у 62-х договорах оренди, у тому числі 3 – з бюджетними організаціями. Загальна сума надходжень до крайового бюджету за звітний період становить 2 508 510,47 грн, подано 6 позовних заяв про стягнення коштів та розір­вання договорів оренди, що збільшило надходження до казни на 167,7 тис. грн. Крім того, виграно спори про право власності на три об’єкти нерухомості загальною площею 3 713,5 кв. м.

Також організовано виконання робіт із реконструкції та капітального ремонту об’єктів спільної власності та укладено договори на виконання будівельних робіт загальною вартістю 2922 тис. грн.

За рік – півсотня звернень до вищих ешелонів влади

Михайло Рівіс також зазначив: «Упродовж звітного періоду крайові обранці на пленарних засіданнях підтримали 136 депутатських запитів (це утричі більше, ніж за аналогічний період 6-го скликання) до місцевих органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, а також до керівників правоохоронних структур. Вони стосуються надання матеріальної допомоги важкохворим закарпатцям, ремонту та реконструкції об’єктів соціально-культурної сфери, поліпшення інфраструктури та дорожньої галузі тощо.

На сесіях облради за цей час прийнято 50 звернень до вищих органів державної влади, силових структур – майже у 2,5 раза більше, як у минулому скликанні за відповідний період. Ці ініціативи відображають позицію найвищого представницького органу області з окремих суспільно важливих питань, що стосуються економічного й соціального розвитку регіону» (Наша газета про них детально інформувала. – Ред.). На такі звернення зі столиці надійшли відповіді, але окремі з них, на жаль, – формальні відписки. Хоча є й певні позитивні реагування. Так, за результатами звернення депутатів у структурі ГУ Нацполіції в Закарпатській області відновлено відділ боротьби з незаконним обігом наркотичних речовин. Враховуючи пріоритетність транспортного сполучення Закарпаття з іншими регіонами України та сусідніх країн профільне міністерство прийняло рішення щодо запуску залізничного сполучення у напрямку «Мукачево – Будапешт».

Також значним досягненням депутатського корпусу стали наполегливі неодноразові звернення щодо включення області до так званого дорожнього експерименту, завдяки яким продовжено його дію на 2017-й та поширено на всі регіони. Відтак Закарпаття мало додаткові значні суми на ремонт шляхів.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
January 2018
 

Навіґація

...