П’ятниця
23 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

МОСКАЛЬ ПРОСИТЬ краян

СФОТОГРАФУВАТИ ЖАХЛИВІ ШЛЯХИ

САД блокує початок ремонтів автошляхів на Закарпатті й хоче забрати кошти «дорожнього експерименту». З цього приводу керівник облдержадміністрації зробив таку заяву:

– Торік уряд здійснив першу спробу реальної децентралізації – передав обласні й районні дороги на баланс місцевим державним адміністраціям (районні дороги – РДА, а обласні – ОДА).

Була видана спеціальна постанова Кабінету Міністрів, а в держбюджеті окремим рядком прописана сума на ремонт і утримання цих шляхів. І хоча сума виявилася мізерною (область отримає всього 218 мільйонів гривень), ми розраховували ще на 50 відсотків від перевиконання митницею планових показників – так званий «дорожній експеримент». Із грудня минулого року Закарпатська область має від нього понад 100 мільйонів гривень залишків. Зараз чекаємо затвердження планових показників Державної фіскальної служби на 2018-й і розраховуємо, що їх перевиконання Закарпатською митницею буде більшим, ніж у 2017-му.

На ремонт майже всіх обласних і районних доріг виготовлена проектно-кошторисна документація, ми почали оголошувати тендери. Однак на цьому децент­ралізація й закінчилася.

Служба автомобільних доріг України (САД) мала формально затвердити перелік переданих на наш баланс доріг, після чого бюджетний комітет Верховної Ради України своїм рішенням направить весь список у держказначейство, щоб переможці тендерів могли зареєструвати необхідні документи. Однак САД не затверджує цей перелік, вимагаючи по кожній із них фото або відео ям, вибоїн і т. д., які необхідно відремонтувати. І це ще не все. Кошти від «дорожнього експерименту» САД хоче забрати собі для ремонту й утримання шляхів міжнародного й національного значення. Хоча, згідно з постановою Кабміну, цими грошима розпоряджається обласна держадміністрація. Торік Закарпаття не отримало практично ніякого державного фінансування на транспортні артерії, весь ремонт проводився за рахунок «дорожнього експерименту». У 2018-му ми планували за ці ж надходження продовжити минулорічні роботи й почати поточний середній чи капітальний ремонт на інших дорогах. Однак САД робить усе, щоб завадити цьому.

Коли центральна влада, всупереч деклараціям, не віддає повноваження на місця, а продовжує керувати по-старому, всіляко блокує роботу й намагається диктувати, що саме робити в областях, то це псевдодецент­ралізація!

Якщо Служба автомобільних доріг дійсно не знає, в якому жахливому стані знаходяться дороги Закарпаття, то я прошу мешканців області зробити фото цих ям і вибоїн та відправити в САД на електронні адреси kae@ukravtodor.gov.ua та press@ukravtodor.gov.ua – заявляє Геннадій Москаль.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
February 2018
 


...