Неділя
18 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

Можливість використання космознімків «google maps» обговорили лісівники Закарпаття

У конференц-залі обласного управління лісового та мисливського господарства відбулася друга нарада за підсумками польових робіт із базового лісовпорядкування державних лісогосподарських підприємств (ДП «Тячівське ЛГ» та ДП «Верхньогірське ЛГ»).

Під час наради учасники засідання обговорили питання, пов’язані з проведенням лісовпорядкування на теренах Закарпаття, розглянули плани розвитку лісового господарства краю на наступний рік. Засідання відбулося за участі першого заступника – головного лісничого області Ігоря Коцура, представників ВО «Укрдержліспроект» та державного спеціалізованого підприємства «Львівлісозахист», головних спеціалістів відділу лісового та мисливського господарства, охорони, захисту лісу та внутрішнього аудиту обл­управління, директорів, го­ловних лісничих підпорядкованих підприємств краю.

Лісовпорядкування – це комплекс заходів із організації та ведення лісового господарства, спрямованих на отримання характеристики лісфонду й забезпечення невиснажливого використання лісових ресурсів, їх відтворення та підвищення продуктивності. Проводиться лісовпорядкування спеціалізованою державною службою відповідно до галузевої інструктивно-нормативної бази. У нас воно пройшло довгу і складну історію розвитку. Говорили й про планування лісогосподарських заходів, які прийняті за підсумками польових робіт із базового лісовпрорядкування держлісгоспів (ДП «Тячівське ЛГ» та ДП «Верхньогірське ЛГ»).

Говорили учасники засідання й про роботу програми «Лісовпорядник», яка дозволяє будувати плани для відводу лісосіки – як за допомогою бусолі, так і GPS-приймачів; накопичувати інформацію про відведені ділянки, що допомагає уникнути помилок із суміжними; контро­лювати строки примикання лісо­сік та знаходити оптимальні варіанти рубки; виконати пошук інформації з таксаційного опису та відображати на карті. Це може використовуватися для підбору виділів під рубку головного користування чи проведення рубок догляду.

Йшлося також про використання у лісових масивах Закарпаття можливості накладки космічних знімків «Google Maps» на карту лісового фонду, що дозволить виявити неточності та інші недоліки з картографічними матеріалами та суміжними власниками землі; будувати різнопланові карт-схеми в залежності від виробничих потреб; вносити довільну інформацію до таксаційних виділів про необхідність проведення лісогосподарського заходу чи якусь іншу інформацію.

Переваги програми в тому, що мобільний додаток під наз­вою «Лісівник» дозволяє переглянути таксаційну характеристику та отримати інформацію про місцеположення користувача безпосередньо в лісі.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
December 2017
 


...