Неділя
18 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

Музичну діаспорівську експозицію відкрили в Держархіві

Минулого тижня в приміщенні Державного архіву Закарпатської області відбувся круглий стіл на тему: «Актуальні питання поповнення Національного архівного фонду України документами зарубіжного українства Словаччини».

Під час заходу обговорили напрями співпраці нашого держархіву з громадськими організаціями закордонних українців Словаччини; проблеми оцифровки архівної україніки Словаччини, її збереження та статусу тощо.

У рамках круглого столу в фойє держархіву відкрили документальну виставку «З піснею через світ», присвячену музичному мистецт­ву української еміграції, що в умовах життя на чужині дозволило нашим співвітчизникам зберегти свою національну ідентичність. Там представлені маловідомі широкому загалу документи Центрального державного архіву зарубіжної україніки, що висвітлюють діяльність українських митців, колективів, музичних товариств у Польщі, Чехословаччині, Франції, Нідерландах, Австрії, Великій Британії, Німеччині, Швеції, Канаді, США та інших країнах світу за період із 1920-х років до початку ХХІ століття.

Уперше на виставці демонструються архівні документи Диригентських учительських курсів (Канада) та інших осередків музичної освіти в діаспорі, які відіграли важливу роль у збереженні та розвитку національної музичної культури.

На окрему увагу заслуговують документи Нацкомісії з питань повернення в Україну культурних цінностей при Кабміні, які свідчать про значні зусилля, спрямовані на повернення в Україну музичного доробку наших митців.

Виставка відкрита для всіх бажаючих до 5 січня 2018 року.

Михайло МАРКАНИЧ,
головний науковий співробітник держархіву

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
December 2017
 


...