Неділя
22 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

«МИХАЙЛО МАШКІН

Перервана пісня»

В Іршавському райбудинку дитячої творчості відбулася науково-практична конференція «Михайло Машкін. Перервана пісня», присвячена ювілейному року з дня народження цього заслуженого діяча мистецтв України, поета і композитора.

Участь у заході взяли працівники культури не тільки області, а й столиці, внучка Михайла Машкіна Майя Бобик. Вітали гостей голова Іршавської РДА Олександр Горін, керівник райради Віктор Симканинець та мер Степан Бобик. Основна мета конференції – збереження творчості композитора та відродження на Іршавщині пісенного фестивалю його імені. Друга частина заходу була музичною й називалася «Окрилена пісня М. Машкіна». Долучилися творчі колективи, які виконували пісні Михайла Машкіна – народний жіночий хор «Боржава», вокальний квартет «Гармонія». Насамкінець у виконанні хору працівників культури району «Мелодія» прозвучала знаменита «Верховино, мати моя», інформують із Іршавської міськради.

Нагадаємо, що Михайло Машкін родом із Дніпропетровщини. У 16 років пережив концтабір Маутгаузен. Про його страхіття згодом розповів у автобіографічній повісті «Вогонь у пітьмі». 1945 року приїхав на Закарпаття, працював методистом Великоберезнянського районного Будинку культури. У 1954-му сім’я Машкіних перебралася в с. Довге Іршавського району. З того часу й до кінця життя композитор працював художнім керівником народного ансамблю пісні і танцю  «Боржава» Довжанського деревообробного комбінату. Машкін є співавтором музики до двох фільмів, його пісні передавали по радіо, статті про нього з’являлися в ЗМІ. Але згодом протягом  20 років творчість композитора замовчували.

Марта ЗАГАТЯНСЬКА

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
December 2017
 


...