Субота
24 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

На «БерегФесті» Москаль варив боґрач у величезному казані

й спілкувався з дружиною прем’єра Угорщини

Минулої суботи на Берегівщині відгуляли один із найстаріших і найкращих фестивалів Закарпаття – «БерегФест-2017». У рамках свята, приуроченого збору винограду, вже традиційно проводять Дні добросусідства України та Угорщини.

Теперішньому «БерегФесту», який відбувся в с. Яноші, сприяла сонячна погода, тому на нього з’їхалася величезна кількість гостей із Закарпаття та інших регіонів України. І туристам було що оцінити – костюмовану ходу на чолі з мажоретками та духовим оркестром, дегустацію всіх можливих сортів вина, якими так славиться наш край, приготування боґрача та інших місцевих страв, виставки-продажі сувенірів, спортивні змагання, концертну програму і, звичайно ж, очікуване всіма топтання в діжці свіжозібраного винограду босоногими дівчатами (у процесі до цього давнього народного дійства приєдналися також босоногі жінки та бабусі).

Офіційними гостями «БерегФесту» стали уповноважений уряду Угорщини Іштван Грежа та голова загальних зборів Саболч-Сатмар-Березької області Оскар Шестак, а Закарпаття представляли керівники ОДА, облради й Берегівщини. Як і на інших таких святах, Геннадій Москаль свої вітальні слова виголосив мовою нацменшини. І хоча його легкий «ірландський» акцент дещо збентежив поціновувачів угорської, присутні із захватом сприйняли намагання голови ОДА спілкуватися мовами всіх національних громад, що мешкають у області.

Неофіційним гостем «БерегФесту» була Оніка Левоі – дружина прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана. Пані Левоі та Г. Москаль провели тривалу бесіду на тему українсько-угорських зв’язків та життя угорської меншини на Закарпатті.

Свято в Яноші тривало до пізньої ночі й завершилося масовою дискотекою просто неба.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
October 2017
 

Навіґація

...