Субота
24 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

НА ГОВЕРЛУ – У ШІСТЬ РОКІВ

піднялася Анастасія Томинець у великому «гімназійному» гурті

Натомість директор Берегівської української гімназії Володимир Кенийз за це літо піднявся аж на дві вершини Українських Карпат. Щоправда, як місяць тому на Пікуї (Воловеччина), так і в п’ятницю на Говерлі був не сам, а з колегами, колишніми випускниками, учнями, членами самоврядування «Платан» на чолі з Євгенією Янчик тощо.

Підйом на найвищу вершину країни обійшовся кожному з тридцяти п’яти туристів у понад 350 гривень, але всі залишилися задоволеними, в тому числі шестирічна Анастасія Томинець (на світлині). За цей штурм їй дали медаль, зроблену нашвидкуруч із ініціативи матері та директора. Мить побачення з чарівною Говерлою вона не забуде ніколи. А В. Кенийз уже втретє долає цю висоту (2061 метр). Уперше піднявся на неї кілька років тому, коли її штурмував тодішній глава держави В. Ющенко.

А щодо останього походу, то почали його з боку Лазещини зранку (сюди довіз автобус, орендований заздалегідь) – тут і панорамного колориту більше, і підніматися легше, ніж із боку села Богдан. Хоча маршрут трохи довший. Усі ці нюанси бралися до уваги, адже у групі були переважно жінки, до того ж подорожували не з пустими руками. Благо, погода виявилася сонячною, а на вершині подував легенький вітерець, який додавав снаги упрілій та дещо змученій челяді з рівнинного Берегова. Як і годиться, першим скелястої точки дістався пан Кенийз (так само було на Пікуї), потім його догнала «людська змійка», яка долала шлях кілька годин. Тон задавав у одних тільки шортах, без майки (див. фото), тож має загар, набутий на висоті понад 2000 метрів на рівнем моря.

Спускалися з гори швидшою ходою. Це – легше. Тим паче, напилися водиці з говерлянського джерела. Дорогою «пощипували» яфини, які ростуть обабіч стежин. Дехто кілька віхтиків навіть у рюкзак поклав – буде не тільки спогад про серпневе підкорення Говерли, а й добра поліка взимку як чай.

Отже, найвища українська гора, бувай! А світлини для «Новин Закарпаття» запропонували працівниця Берегівської РДА Марічка Муска та вже згадувана гімназистка Євгенія Янчик.

Михайло ПАПІШ

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
August 2017
 

Навіґація

...