27 травня 2018 р.

НА ЗАКАРПАТТІ СТАРТУВАВ

06.05.2017 - 20:40
футбольний сезон

Минулих вихідних стартував чемпіонат області з футболу у вищій та першій лігах. Ще до його початку відбулися певні зміни щодо системи проведення змагання. На виконкомі ФФЗ вирішили провести цей сезон не в три кола, а в традиційному форматі – у два. Та й чисельне представництво команд у першій лізі збільшилося – до 12 у кожній зоні.

Стартові матчі вищої ліги через зайнятість у матчах ДЮФЛУ відвідати не вдалося, проте побував на грі першої ліги у Великому Бичкові. Тут місцевий СК «Ім. І. Яремчука» приймав абсолютного чемпіона першої ліги – ганичівський «Інтер». Перед початком поєдинку основних складів команд відбулося урочисте відкриття сезону – під державний гімн капітани підняли прапор України. Далі хвилиною мовчання вшанували тренера місцевої команди –  нині покійного Петра Пруця. Гравці «Ім. І. Яремчука» одягли футболки з зображеннями свого колишнього наставника та зробили загальнокомандне фото. Здавалося, таке тепле й дещо меланхолійне відкриття налаштує футболістів на толерантну гру. Однак це жодним чином не вплинуло на перипетії на полі: хлопці своїми діями підігрівали місцеву публіку, яка розпалилася не на жарт.

Із перших хвилин господарі провели кілька перспективних атак, які завершилися ударами по володіннях «інтерівського» кіпера Віктора Драгули. Атака гостей у відповідь стала голевою – фланговий прохід півзахисника завершився класичною подачею на дальню стійку, де головою м’яч точно в кут воріт замикає нападник «Інтера» Микола Фіцай. А на 21-й хвилині господарі знову припустилися помилки – під час розіграшу стандарту їхній гравець влучив у суперника, м’ячем заволоділи інтерівці й знову безвідпорно для кіпера «І. Яремчука» пробив М. Фіцай. Гості повели – 2:0. Цей гол завів місцеву команду, а з нею й публіку, яка в усіх гріхах і своїй невдалій грі почала звинувачувати суддівську бригаду. Арбітру Юрію Шимону лише за кілька хвилин вдалося вгамувати пристрасті на полі. До кінця першої половини господарі все ж один гол зуміли відквитати – володіння В. Драгули вразив Михайло Дутчук.

Але після свистка на перерву на поле чомусь вибігли вболівальники, які, окрім психологічного тиску, вирішили докласти певних фізичних зусиль, щоб «переконати» рефері судити «правильно». Особливо старався поважний чолов’яга, котрий у свої, напевно, 60 із гаком прагнув продемонструвати судді призабуті каратистські прийоми. На щастя для обох – у нього не зовсім вийшло. Звісно, таке неподобство на футбольних полях – це варварство і дикість. Арбітру в таких екстремальних поєдинках у першу чергу доводиться думати про безпеку власного життя та здоров’я. Тож нашій федерації необхідно вжити заходів до керівництва місцевого клубу, щоб забезпечити належні умови для проведення поєдинків і гарантувати безпеку учасникам матчу. В іншому випадку будь-який поєдинок у Великому Бичкові може перетворитися на справжню бійню, де сам футбол відійде на задній план.

У другому таймі вже домінували господарі, які зуміли одну зі своїх атак правим краєм завершити взяттям воріт «Інтера». Бичківці мали ще кілька моментів, щоб вирвати перемогу – надійно в цих випадках діяв В. Драгула та оборонці ганичівської  команди. Тож 2:2 – закономірний результат для такого екстремального матчу.

Результати всіх матчів першого туру.

Вища ліга: «Середнє» – «Оболонь» (Хуст) – 1:0 (юнаки – 0:1); «Вільхівці» – «Боржава» (Довге) – 2:1 (3:0); «Севлюш» (Виноградів) – «Ужгород» – 2:2 (4:1); «Бужора» (Іршава) – «Карпати» (Рахів) – 2:1 (4:0); «Минай» – «Поляна» – 2:1 (4:1).

Перша ліга. Західна зона:«Н. Коропець» – «Невицький замок» (Невицьке) – 3:0 (юнаки – 7:0); «Березний» (Великий Березний) – «Ракошино» – 7:0 (1:3);

«Локомотив-Чоп» (Чоп) – «Бобовище» – 1:2 (1:3); «Витязь» (Концгазо) – «Сокіл» (Кінчеш) – 2:0 (3:0); «Федора Медвідя» (Нове Давидково) – «Заріччя» – 1:1 (3:0); «Копаня» (Велика Копаня) – «Рутенія» (Сторожниця) – 2:0 (1:3).

Східна зона: «Говерла» (Ясіня) – «Карпати» (Дубове) – 2:0 (0:3); «Верховина» (Міжгір’я) – «Авангард» (Тересва) – 4:0 (8:0); «Вишково» – ДЮСШ Тячів – 7:0 (2:1); «Терново» – «Діброва» (Нижня Апша) – 3:1 (1:0); СК «Ім. І. Яремчука» (Великий Бичків) – «Інтер» (Ганичі) – 2:2 (6:0); «Беркут» (Бедевля) – «Вікторія» (Б. Церква) – 1:2 (1:1).

Наступний, 2-й, тур відбудеться 6 – 7 травня.