Неділя
18 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

НА ЗАКАРПАТТІ ВШАНУВАЛИ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРів

Зокрема в Іршаві освятили пам’ятний знак

Заходи із вшанування жертв голодоморів почалися в Ужгороді велелюдною скорботною ходою від площі Поштової.

Сотні людей зі свічками в руках пройшли набережною Незалежності до місця спорудження майбутнього пам’ятника жертвам голодоморів в Україні. Композицію з бронзи висотою близько п’яти метрів встановлять наступного року. Монумент «Свіча пам’яті» – робота Ігоря Гречаника, яка здобула перемогу за результатом всеукраїнського конкурсу.

На площі перед будівлею медфаку УжНУ, де встановять скульп­туру, відбувся мітинг пам’яті. «Страшна трагедія українського народу обминула Закарпаття.

Сталінський комуністичний режим сюди добрався пізніше. Але краяни старшого покоління пам’ятають 1946 – 1947 роки. Тоді за вказівкою Москви в людей забирали зерно, нерідко останнє, щоб подарувати його братнім режимам так званого «соціалістичного табору». Наш обов’язок не забувати про цю трагедію, про співвітчизників, яких тоталітарний режим прирік на голодну смерть», – наголосив під час виступу Геннадій Москаль.

Керівники області й Ужгорода вшановуюють пам’ять невинно вбитих

Присутні вшанували пам’ять невинно вбитих людей хвилиною мовчання, поставили запалені лампадки та колоски пшениці до пам’ятного каменя, відтак об’єдналися у спільній соборній молитві разом зі священнослужителями різних конфесій. Надвечір у рамках загальнонаціональної акції «Запали свічку пам’яті» на балконі «білого дому» засвітили лампадки, інформує прес-служба ОДА.

Жалобні заходи за участі громадськості в суботу відбувалися у всіх містах та районах краю. А в центрі Іршави поблизу церкви освятили пам’ятний знак жертвам Голодомору. Він нагадує той, що стоїть на Михайлівській площі в Києві, – скульптора Василя Перевальського. На інформаційному табло біля іршавського так і написано, що окремі елементи в композиції використані за особистої згоди В. Перевальського. Є також дані про те, скільки людей загинуло під час голодоморів в Україні.

Пам’ятник виготовили у ковальській майстерні «БК», автор роботи – Андрій Брич. Участь у відкритті взяло керівництво міста й району, духовенство, а також учні та педагоги.

Оксана ШТЕФАНЬО

Свіжий номер газети

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
February 2018
 

...