Неділя
18 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

Нацменшинами, які проживають на теренах краю,

зацікавилися іноземні науковці

Днями  голова облдержадміністрації Олександр Ледида зустрівся з міжнародною делегацією науковців.

На зустрічі були присутні Володимир Колосов, президент Міжнародного географічного союзу, Рішар Янн, професор університету Париж—Пантеон—Сорбонна, Ольга Вендіна, провідний науковий співробітник Інституту географії РАН, Сергій Устич, директор Інституту транскордонного співробітництва та Іван Савчук, співробітник Інституту географії НАН України. Вони  приїхали до Закарпаття з метою дослідити транскордонні та етнополітичні процеси на східному кордоні Європейського Союзу. Також цікавило гостей питання нацменшин у регіоні та можливості спільних наукових досліджень проблем транскордонних відносин.

За час візиту на Закарпаття, повідомили з прес-центру ОДА,  міжнародна делегація вивчала можливості обміну фахівцями, науковцями та підготовки спільних проектів з залученням грантів від міжнародних донорських фондів.

— Закарпаття – край унікальний в складі України. Маємо кордони з чотирма країнами ЄС. У нас налагоджені зв’язки в економічній, культурній, соціальній галузях з усіма країнами-сусідками, — зауважив Олександр Ледида. – Щодо життя нацменшин у регіоні, то пишаємося виваженістю, толерантними та дружніми стосунками між представниками різних національностей, які тут проживають. Переконаний, вам як науковцям буде цікаво дослідити нюанси внутрішньої та зовнішньої етнополітики Закарпаття.

За час перебування в Закарпатській області члени делегації відвідали місця компактного проживання нацменшин, зустрілися з місцевими жителями. Також вони мали  зустрічі в Інституті транскордонного співробітництва, Інституті стратегічних досліджень, з професорсько-викладацьким складом УжНУ.

Свіжий номер газети

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
February 2018
 

...