Неділя
18 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

Не сплатив аліменти – за кордон не поїдеш

Верховна Рада України у другому читанні ухвалила законопроект, який передбачає посилення відповідальності за несплату аліментів.

На 1 вересня 2017 року в органах Держвиконавчслужби є 539 тисяч документів про стягнення аліментів. Законопроект передбачає нові засоби примусового виконання рішень до того, хто боргує аліменти більш ніж за 6 місяців. Це тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобом (на 6 місяців), користування зброєю, пристроями для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, тимчасове обмеження боржника у праві полювання до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі. Зате не можна тимчасово заборонити йому водити, якщо він цим заробляє на життя, використовує транспорт через інвалідність, утримує особу з І, ІІ групою інвалідності або дитину з інвалідністю.

Якщо боржник не платить аліменти понад півроку, виконавець також може тимчасово обмежити його у праві виїзду за кордон до повного погашення заборгованості.

Законопроект також упроваджує новий вид адміністративного стягнення у вигляді соціальних робіт, які боржник виконуватиме у вільний від роботи чи навчання час.

Які це будуть роботи, визначатимуть органи місцевого самоврядування. У разі ухиляння від них постановою суду невідбутий строк соціальних робіт може бути замінений адміністративним арештом.

Якщо боржник не платить аліменти більш ніж 6 місяців, тоді питання про тимчасовий виїзд дитини за кордон на термін більше одного місяця самостійно вирішує той із батьків, із яким за рішенням суду вона проживає.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
December 2017
 


...