Неділя
18 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

«НЕХАЙ У НАС В УЖГОРОДІ НІКОГО НЕМА,

але все ж ми не одинокі»

Події на сході, кардинально змінивши долі багатьох тисяч осіб, досі відлунюють навіть у далеких від «гарячої точки» куточках України. І хоча з часом вимушено переміщені особи більш-менш облаштувалися на новому місці, вони все одно відчувають потребу в підтримці. Особливо сім’ї з дітьми. Тому активісти ГО «Щасливі діти», вирішили продовжити свій проект.

Відтак щотижня відбуваються заняття з психологом, тренінги для батьків, творчі та інтелектуальні майстер-класи, заняття в театральній студії. Підтримало ініціативу Генконсульство Угорщини в Ужгороді. «Україну, як сусідню країну, в якій відбуваються воєнні дії, ми підтримували й раніше. Прийняли на літнє оздоровлення кілька тисяч українських дітей, батьки яких брали участь у АТО. Упевнені, що ця громадська організація з великим професіоналізмом реалізує проект», – прокоментував Генеральний консул Йожеф Бугайла.

«Розроблена програма ко­рекційно-розвивальних за­нять орієнтована на те, щоб діти навчилися  виявляти власні почуття та емоції, долати страхи, замкненість, невпевненість у собі. У роботі я використовую проективні, малюнкові методики, які дозволяють зрозуміти відносини в найбільш складних чи травмуючих життєвих ситуаціях. Крім того, для 6–8-річних ефективними засобами корекції є казко- та ігротерапія.

Що стосується тренінгів для батьків, то тут основна задача – навчити їх слухати і дитину, і себе. Усвідомити, що виховання – це не страшно, до дітей можна знайти підхід, головне – не опускати руки, бути терпеливим», – поділилася психолог проекту Маріанна Мигаль.

Про важливість таких заходів говорять і їх учасники. «Коли ми з чоловіком прийшли на тренінг, то зрозуміли, що не одні такі «без досвіду». Виявилося, що внутрішньосімейні проблеми дуже схожі в усіх. Особливо ті, які стосуються виховання дітей, налагодження з ними стосунків. Ми самі намагалися бути дітьми. Корисний досвід! Дивишся на все зовсім під іншим кутом. Із нетерпінням чекаємо інших тренінгів», – зазначила Олена Кондратенко, мама трьох донечок.  

Так само важливими є заняття театральним мистецтвом. Вони дають дітям (через гру) можливість розкрити себе, комунікувати з іншими, позбутися страхів та внутрішніх «зажимів». Такі навчання  тепер проходитимуть у актовій залі ЗОШ №5, директор якої – Петро Кіндюх – радо пішов на співпрацю і надав приміщення.

Під час творчих та інтелектуальних майстер-класів панує атмосфера таємничості й ефект дива. Бо ж діти то самостійно варять мило, перетворюючи незрозумілі для них субстанції на справж­нісінький витвір мистецтва, то збирають схеми, які змушують інші деталі літати чи співати. І це далеко не все, що відбуватиметься в рамках проекту.

«У клубі робототехніки ми навчаємо логіці, командній роботі, електроніці й програмуванню професійного обладнання. Дітям подобається, тому що це цікаво. Намагаємося дати їм можливість втілювати свої ідеї та мрії. І дуже раді, що теж змогли долучитися до проекту», – поділився керівник клубу «Diy robotics» Роман Хомутник.

«Я дуже вдячна, що є такий проект, де і я, і моя дитина можемо отримати психологічну підтримку, знайти нових друзів, набути нових навичок та цікаво провести час. Він допомагає усвідомити: нехай у нас в Ужгороді нікого нема, але все ж ми не одинокі», – сказала учасниця проекту Ганна Шуліка.

Іван СІДУН

Свіжий номер газети

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
February 2018
 

...