П’ятниця
23 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

НІМЕЦЬКИЙ УЖГОРОДЕЦЬ

вперше виставився на Закарпатті

В «Ilko gallery» в обласному центрі відкрилася персональна виставка робіт сучасного художника Павла Керестея, який народився в Ужгороді, але вже 20 років мешкає в Мюнхені (Німеччина).

Це перша виставка митця на Закарпатті. Ще за 10 хвилин до початку він монтував проектори, обговорював щось по телефону, а потім пішов перевдягатися. Тому відкриття розпочалося із запізненням. «Експозиція сформована, на перший погляд, дуже просто. Показані ескізи, які ми робимо разом із Сузанною Клаузен, а також мої недавні повноцінні твори. На другому поверсі – старіші проекти. Ескізи-замальовки працюють як задники для відеоряду. Червоної лінії я не вибудовував спеціально – можливо, глядачі знайдуть її самі», – каже Павло Керестей. Тут не тільки картини, а й відео на стінах. Ужгородський художник Віктор Мельничук у коментарі нашій газеті сказав: «Дуже цікаво дивитися на роботи людини з іншої території, його бачення».

Митець відслідковує і цікавиться ситуацією в Україні, що певною мірою відображається в його живописі. Тому нерідко використовує агресивно-яскраву колористику й розповідає постапокаліптичну історію про новий світ, зміни у природі. Так він бачить наше майбутнє і нинішні події. Дерева, комети, пейзажі «кислотних» кольорів вражають. Це вибух емоцій у підсвідомості.

За словами засновника галереї Михайла Ілька, ця виставка є однією з ключових: «Павло Керестей – дуже непересічна людина й фантастичний художник. Те, що в Ужгороді відкрилася його експозиція – великий успіх для міста та для всіх нас. Подія також є добрим продовженням цілої серії «виставок-повернень» – берегівського ужгородця Павла Ковача, мукачівського киянина Тіберія Сільваші». Дехто з краян уже почав порівнювати Ужгород із Парижем – через рівень виставок і авторів.

Роботи Павла Керестея можна оглянути до 7 березня. До речі, він – один із найдорожчих сучасних українських художників. Його картини успішно йдуть із молотка на торгах престижного аукціону «Phillips» у Лондоні («Gruppendynamik» у 2013-му купили за $20 000). Твори художника зберігаються у приватних збірках України, Європи, США.

Оксана ШТЕФАНЬО

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
February 2018
 


...