П’ятниця
23 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

НОВИЙ АНГІОГРАФ У ХУСТІ

тестують – медики обстежили першу пацієнтку

Із цього понеділка в Хустській райлікарні закарпатські медики спільно з колегами з Києва опановують тонкощі роботи на новому ангіографі, який рятуватиме життя пацієнтам із інфарктом і дозволить проводити малоінвазивні операції.

У середу вже провели перше діагностичне втручання з метою виявлення уражених судин серця. Сучасне обладнання поки що працює в тестовому режимі. Однак, як повідомив завідувач відділення інтервенційної кардіології райлікарні Юрій Блищак, уже зараз можна говорити, що Хуст стане першим райцент­ром України, де хворим із гострим інфарктом міокарда надаватимуть медичну допомогу на найвищому європейському рівні.

Щодо тестування апарату, то в 64-річної хустянки виявили патологію, яка потребує відкриття вражених судин за допомогою стентування. Це вживлення в судину серця маленької трубочки сіткоподібної конструкції, котра там надійно закріплюється й буде підтримувати форму судини, зберігати її прохідність. Таких стентів жінці потрібно три.

Усім пацієнтам ця маніпуляція проводиться безоплатно, а хворі, які доправляються в ургентному стані, повністю забезпечені безкоштовними стентами – торік Закарпаття централізовано за кошти держбюджету отримало їх 264, а додатково за кошти обласного бюджету закупили ще 150 та необхідні витратні матеріали.

Досі у краї реперфузійні процедури здійснювалися тільки в Ужгороді в обласному кардіодиспансері. Однак із деяких гірських районів встигнути доправити сюди пацієнта з гострим інфарктом – проблемно. Тому саме в Хуст оптимально транспортувати хворих із цього району, а також із Рахівщини та Тячівщини – він розташований у межах стокілометрової досяжності, і це дозволить у рамках терапевтичного вікна рятувати життя людей. Уже найближчим часом катетеризаційна лабораторія на базі райлікарні запрацює на повну потужність.

Нагадаємо, що реперфузійний центр у Хусті створюється в рамках субпроекту Світового банку. А загалом на проведення низки робіт та заходів, які торкаються всіх рівнів, від первинного та екстреної меддопомоги до третього, СБ надає близько 6,5 млн доларів. До проекту фінансово долучається і місцевий бюджет у розмірі 729,5 тис. доларів.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
February 2018
 


...