П’ятниця
23 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

Обережно, провокації! Російські спецслужби намагалися розхитати ситуацію в краї, а дехто з місцевих їм підігрував

Цього тижня 5-те управління ФСБ Росії намагалося спровокувати міжнаціональне протистояння на Закарпатті.

«В ніч на 18 травня на межі Мукачівського та Берегівського районів, а також у Виноградівському були встановлені стели з провокаційними надписами угорською мовою, – заявляє голова ОДА Геннадій Москаль. – Стели моментально демонтували за вказівкою облдерж­адміністрації. Співробітники УСБУ кількох учасників провокації затримали, вони вже дали покази, куди саме перекидали відзняте фото й відео, яке ФСБ використало для інформаційної диверсії проти України. До речі, один із затриманих, намагаючись знищити докази, навіть проковтнув флеш-карту з дрона. Спецоперація російських служб, мета якої – провокування протистояння на міжетнічному ґрунті, не тільки зазнала повного фіаско, а ще більше згуртувала українську та угорську громади на Закарпатті. Ні ОДА, ні силові структури зумисне не давали жодних коментарів із цього приводу. По-перше, роздмухування скандалу добивалися російські спецслужби, а, по-друге, ми хотіли визначити, хто саме грає на руку ФСБ, розповсюджуючи новини про провокацію. Як виявилося, це зробили тільки кілька центральних інтернет-видань із малою відвідуваністю й прокремлівськими симпатіями, один «закарпатський» сайт, запущений кілька місяців тому мешканцем Росії, а також контрольований Віктором Балогою сайт «Мукачево.нет». Одразу після цього партія «Єдиний центр» поширила заяву, в якій ідеться, що влада начебто «самоусунулася від вирішення проблем із розгулом криміналу та політичними провокаціями», а як докази наводяться приклади зі встановленням провокаційних стел, знешкодженням банди наркоторговців в Ужгороді та затриманням на хабарях митників. Відповідально заявляю, що ЄЦ, повністю усунутий від влади на Закарпатті, намагається розхитати ситуацію й діє в унісон із російськими спецслужбами. А її лідер Віктор Балога, котрий з 2014 року, після початку бойових дій на Донбасі, літав у Москву безпосередньо з Києва, згодом продовжив візити в Росію через треті країни. Намагаючись дестабілізувати ситуацію в краї, ЄЦ вдається до маніпуляцій і підміни понять. Згадувані в заяві приклади із затриманням банди наркоторговців та митників – це не розгул криміналу, а результати спецоперацій силовиків, які якісно виконують свою роботу».

Намагаючись врятувати ситуацію після провалу провокації, контрольовані ФСБ засоби масової інформації взялися вкидати різноманітні фейки, які включали вигадані цитати й події. «Апофеозом цієї маячні стала «качка» про арешт співробітниками СБУ голови Берегівської райради Йосифа Шіна за сепаратизм. Найсмішніше, що російські центральні ЗМІ поширили цю «сенсацію» якраз тоді, коли ми разом із Й. Шіном відзначали 954-річницю створення Берегова. Тому єдиним результатом цієї інформаційної диверсії стало те, що ми з «арештованим» посміялися з недолугості росіян і випили гарного вина за дружбу між українцями й угорцями», – написав на своєму сайті Геннадій Москаль.

До речі, СБУ поширила інформацію, що структури країни-агресора планували також використати конференцію представників нац­меншин, яка мала відбутися в Ужгороді, для оголошення закликів про надання області автономного статусу – аби викликати протистояння з патріотичними силами. Були й проплачені псевдоактивісти для інспірування сутичок із правоохоронцями.

Щодо згаданих провокаційних банерів, то їх виготовило поліграфічне підприємство Києва на замовлення осіб, які підтримують контакти з російськими інформаційними центрами. Місцеві організації до їх розміщення стосунку не мають. Також 18 травня співробітники СБУ затримала чоловіка, який мав забезпечити відеозйомку провокацій на Закарпатті. Він повідомив, що за 10 тисяч гривень отримав замовлення на таку «роботу» від особи, котра користується телефоном російського оператора стільникового зв’язку. Зізнався також, що неодноразово виконував замовлення з РФ, зокрема щодо висвітлення подій 2 травня в Одесі. Обов’язковою умовою співпраці завжди висувалося дотримання вимог конспірації. Слідчі дії тривають, кажуть у прес-центрі СБУ.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
May 2017
 

Навіґація

...