Неділя
22 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

ОБЛАСНА ВЛАДА вирішила ДОПОМОгти «АНЦІ КУШНИЦЬКІЙ» ФІНАНСОВО,

а три райдержадміністрації візьмуть шефство над залізничними станціями

Обласна влада фінансово підключиться до відродження Боржавської вузькоколійки («Анці Кушницької»), яка є одним із символів Закарпаття. Таке рішення прийняли в ході зустрічі голови ОДА Геннадія Москаля та директора Регіональної філії «Львівська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» Івана Груника.

– Вузькоколійка знаходиться на балансі Укрзалізнці, а пілотний проект із використанням ретро-паровоза ГР-280, який став можливим завдяки Мінінфраструктури, фінансується Львівською та Одеською філіями Укрзалізниці, – зазначив Г. Москаль. – Найбільше зацікавлено у відродженні «Анці Кушницької» Закарпаття, тому ми також маємо підключитися до фінансування проекту. Відновлення вузькоколійки край самостійно не потягне, на це потрібні серйозні кошти, тому ми дуже сподіваємося на підтримку Президента України Петра Порошенка. Водночас область зобов’язана підтримати Боржавську вузькоколійку на своєму рівні, і це питання буде винесене на сесію облради. Паралельно я дав вказівку Берегівській, Виноградівській та Іршавській райдержадміністраціям (по території цих районів проходить вузькоколійка) взяти шефство над залізничними станціями й привести їх до ладу.

Геннадій МОСКАЛЬ та Іван ГРУНИК

Іван Груник у свою чергу пообіцяв сприяти в передачі на Закарпаття паровоза, який встановлений у Чернівцях як пам’ятник і після ремонту може використовуватися на Боржавській вузькоколійці.

– А щодо теперішнього туристичного проекту, то ми робимо все, аби ще цього тижня продовжити маршрут ретро-паровоза ГР-280 від Хмільника до Іршави, – наголосив І. Груник.

Голова ОДА закликає підключитися до відродження «Анці Кушницької» всіх небайдужих:

У мешканців міст і сіл, що розташовані вздовж вузькоколійки, напевно, залишилося чимало колишнього обладнання, яке застаріло й було демонтоване. Просимо їх звертатися в облдержадміністрацію й повідомити, на яких умовах вони готові передати це Боржавській вузькоколійці. Частину віднайденого ми можемо використати для діючої вузкоколійки, а решта стане експонатами майбутнього музею Боржавської вузькоколійки. Перші експонати (дзвін, паровозні ліхтарі та кріплення для рейок) ми вже маємо – їх нам передав колишній міський голова Ужгорода Сергій Ратушняк.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
August 2017
 


...