Субота
24 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

ОБРАТИ УСПІШНЕ МАЙБУТНЄ

ДОПОМАГАЮТЬ ВИПУСКНИКАМ ІНТЕРНАТІВ БЛАГОДІЙНИКИ

Вихованці Нижньоворітської школи-інтернату на Воловеччині стали учасниками всеукраїнської програми розвитку молоді. Її суть полягає в тому, щоб допомогти соціально незахищеній молоді отримати доступ до освіти та професії, забезпечити їй краще майбутнє.

Проект ще в 2015-му започаткували компанія «Кока-Кола Беверіджиз Україна» та громадська спілка «Освіторія» в Центрі соціальної реабілітації «Смарагдове місто» у Святогірську Донецької області, що став домівкою для переселенців із зони АТО. Він довів свою ефективність, тому вирішили розширити проект і зробити його національним. Протягом 2016 – 2017 навчального року його реалізовували в шести інтернатах Донецької, Вінницької, Кіровоградської, Львівської та Закарпатської областей. У підсумку 77 відсотків учнів вступили до вишів.

Учні Нижньоворітської школи-інтернату та Санаторної ЗОШ-інтернату І – ІІІ ступенів з смт Великий Березний, які стали учасниками проекту, отримають повну інформацію про зовнішнє незалежне оцінювання, умови вступу та навчання в різних освітніх закладах, а також про попит на ринку праці. Усім випускникам надається можливість пройти тестування за всесвітньо відомим тестом із профорієнтації «Magellano університет», за результатом якого вони отримають персональні консультації досвідченого психолога. Крім того, в рамках проекту освітні заклади забезпечуються повністю укомплектованими комп’ютерними класами, що дозволяє учням разом готуватися до ЗНО на онлайн-платформі «iLearn», яка містить курси та вебінари з української мови й літератури, математики, історії України, англійської мови. У деяких навчальних закладах, що беруть участь у програмі, відкриті додаткові курси «Перша професія», де діти можуть навчитися перукарській, столярній справі або кулінарії.

Директор Нижньоворітської школи-інтернату Наталія Ряшко розповіла, що їхня школа частково почала співпрацювати з програмою розвитку молоді ще торік: «До нас уже приїжджали з тренінгами від «Освіторії» для учнів десятих і одинадцятих класів у 2016 – 2017 навчальному році. Випускники отримали матеріали для підготовки до ЗНО, тренери психологічно налаштували їх на високий результат. Але ми не мали можливості проводити онлайн-курси, бо для всіх не вистачило комп’ютерів. Проте навіть ця неповна участь у програмі суттєво допомогла».

За результатами зовнішнього незалежного оцінювання Нижньоворітська школа-інтернат серед 282 освітніх закладів краю посіла 23 місце в рейтингу. Це найкращий показник у Воловецькому районі, і за останні п’ять років досягнуто його вже вдруге. «Нині покладаємо великі сподівання на програму в рамках повної співпраці, адже завдяки допомозі організаторів маємо повністю укомплектований комп’ютерний клас і зможемо підключатися до онлайн-курсу підготовки до ЗНО», – каже Наталія Юріївна.

Зазначимо, що Програма розвитку молоді реалізовується саме в тих освітніх закладах, де навчається найменш захищена молодь. Вихованцями Нижньоворітської школи-інтернату є діти з малозабезпечених сімей, переважно вони тут і проживають. Усього в інтернаті 238 школярів, у випускному класі – 20.

Минулого вівторка тут відбувся мотиваційний тренінг для 10- та 11-класників, який провела досвідчений педагог із Києва Ірина Плешакова. Вона координує благодійні проекти і програми громадської спілки «Освіторія» та проводить із учнями заняття, які спонукають їх до доброї підготовки ЗНО та подальшої кар’єри. Мотиваційний тренінг – перша ланка в низці додаткових заходів, які протягом року пройдуть у випускних класах, щоб юнаки й дівчата по закінченню школи були впевненими, свідомими і повністю готовими до продовження навчання.

– Цим проектом ми даємо дітям шанс досягти більшого. Випускники шкіл-інтернатів становлять вразливу групу через свою соціальну незахищеність. Вони часто не мають можливості заплатити за додаткові освітні послуги. Але всі мають право на майбутнє. І ми переконані, що доступ до освіти має бути рівним для всіх, – зазначила Ірина Плешакова.

У 2017 – 2018 навчальному році проект розвитку молоді розширюється й охопить ще 14 інтернатів України в Рівненській, Волинській, Донецькій, Вінницькій, Кіровоградській, Львівській та Закарпатській областях, де навчається понад тисячу старшокласників. Як зауважила менеджер із зовнішніх комунікацій компанії «Кока-Кола Беверіджиз Україна» Наталія Нікітіна, розширення проекту заради охоплення все більшої частини молоді триватиме й у майбутньому. Компанія послідовно реалізує стратегію допомоги соціально незахищеній молоді й ставить за мету до 2020-го допомогти 25 тисячам юних українців отримати освіту і знайти роботу.

Довідково. ІП «Кока-Кола Беверіджиз Україна Лімітед» – лідер українського ринку безалкогольних напоїв, що входить до «Coca-ColaHBCGroup», провідного ботлера продукції The Coca-Cola Company з об’ємом продажу понад 2 млрд умовних упаковок продукції.

«Освіторія» – неприбуткова громадська спілка, метою якої є розвиток та реформування освіти в Україні. Організація прагне підняти її на міжнародний рівень, створити можливості для навчання дітей за передовими стандартами та поєднати кращі вітчизняні традиції викладання з найсучаснішими міжнародними освітніми техніками та інноваціями.

Йосип БІГАРІЙ

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
October 2017
 

Навіґація

...