Неділя
22 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

Об’єднані громади забирають гроші з райбюджетів

Про це йшлося на підсумковій прес-конференції в Ужгороді у Закарпатському відокремленому підрозділі Центру розвитку місцевого самоврядування. Директор установи Іван Дем’янчук розповів, що цьогоріч в області кількість ОТГ подвоїлася. Нині їх у краї 6 (порівну міських і сільських). За цим показником ми на останньому місці в Україні, де загалом уже діють 665 ОТГ.

Однак не за якістю їхньої роботи. Як повідомив Володимир Феськов, до прикладу, Тячівська ОТГ входить у десятку найкращих в країні і є бездотаційною. Наступного ж року, за умови позитивного висновку ОДА, очікується створення ОТГ в Холмоку, Горонді, Залужжі, Майдані та деяких інших. Гальмує цей процес, за словами експертів, консолідація зусиль місцевих мешканців і влади.

А остання має для цього підстави, бо, за словами І. Дем’янчука, об’єднані громади «з’їдають» левову частку бюджетів районів. Скажімо, Перечинська ОТГ забирає 60% скарбниці району, створена в Іршаві ОТГ «відтягне» собі 40% коштів. Брак фінансів через об’єднані тергромади на собі відчули й на Тячівщині та Свалявщині (Полянська ОТГ). Тож голова ОДА Геннадій Москаль, коли на останній сесії облради заявив, що обְ’єднані громади «вже розвалили бюджети трьох районів», мав рацію. Тому тут своє слово ще мають сказати законодавці, яким слід упорядкувати господарство з урахуванням специфіки роботи тергромад.

Утім, вважають фахівці Цент­ру, процес створення громад – це «чума», яка захоплює Україну, і процес уже незворотний. Тож наступного року мають намір зосередитися на допомозі мешканцям тих населених пунктів, які бажають створити ОТГ, приділяючи особливу увагу економічному розвитку громад, туризму і стратегічному плануванню. А також допомагатимуть діючим об’єднаним територіальним громадам у вирішенні проблем.

Петро ПОЛІХА 

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
December 2017
 


...