П’ятниця
27 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

ОБ’ЄДНУВАТИСЯ З УЖГОРОДОМ

ПОКИ НІХТО НЕ ХОЧЕ

У вівторок мер обласного центру Богдан Андріїв прийшов до журналістів не сам, а з заступником Ігорем Фартушком, керуючою справами виконкому Оленою Макарою та секретарем ради Андріаною Сушко. Ось про що їх запитували.

Протистояння в міськраді надумане

Нагадаємо, що у травні в Ужгородську міську раду подали проект рішення про дострокове припинення повноважень міського голови. Його зареєстрували та оприлюднили на офіційному сайті ради, як й інші проекти рішень, що пропонуються на розгляд сесії. У супровідній записці було вказано, що це ініціатива групи мешканців. Мер заперечив думку, що є якесь протистояння – каже, такі розмови надумані. Він вважає, що не може бути в раді опозиції, адже всі депутати зацікавлені в розвитку Ужгорода. Є також конструктивний діалог із обласною владою.

Стратегії розвитку поки нема

Затягнулася в часі розробка стратегії міста. Запрошена в терміновому порядку телефоном начальник управління економіки та стратегічного планування міськради Ольга Травіна повідомила, що нині відбувається розробка та формування стратегії розвитку Ужгорода на найближчі 15 років. Гальмувалося питання окремими юридичними моментами. Нині реєструють на «Prozorro», буде відбір експертного інституту, який займатиметься розробкою стратегії. Технічне завдання вже підготовлене робочою групою, до якої увійшли науковці, юристи, представники громадськості.

Петефі встелять бруківкою

Богдан Андріїв прокоментував і ремонт історичної частини міста. За його словами, торік працювали на Петефі, щоб перед реконструкцією покриття завершити ремонти будинків. На площі тільки недавно завершили ревізію всіх підземних мереж, які прокладали ще за часів Австро-Угорщини, а також ліній електропередач та газових мереж. Передбачається мощення Петефі бруківкою. Однак уже за кілька днів на площі проведуть поточний ремонт.

Щодо вулиці Духновича, то її не можна зробити пішохідною, бо нею йде проїзд на Волошина, Капітульну, до Ужгородського замку. Нема альтернативи.

Відремонтувати покриття теж складно, адже воно викладено річковим каменем, і архітектурно-художня рада заперечує, щоб не порушити автентичність.

Поки – без об’єднання

Щодо добровільного об’єд­нання громад, то міська рада направила відповідні листи до сільських рад усіх найближчих сіл, однак позитивної відповіді з цього приводу не отримала, рішень про об’єднання з Ужгородом поки не було, сказав Богдан Андріїв. «Силою колодязь копати – води не пити», – так коментують. Хоча заступник мера зазначив, що рано чи пізно це станеться, адже люди з району лікуються в Ужгороді, користуються міським транспортом.

Мільйонні дороги

Коментуючи питання про ремонти доріг, Богдан Андріїв підкреслив: загалом зараз акцент робиться на ті, де інтенсивний рух, великі транспортні потоки.

Керівництву міста відомо, що багато невеличких вулиць та провулків також потребують ремонту, як і житловий фонд, однак на все не вистачає коштів. До прикладу, Берчені обійшлася у 5 млн грн, така ж сума пішла на Заньковецьку. Загалом на ремонти цьогоріч виділили 50 млн. Нині завершують роботи з підготовки проекту ремонту тротуару на вул. Гагаріна, буде влаштований круговий рух на перехресті Перемоги – Легоцького – Баб’яка, заплановано й капремонт вулиць Легоцького, Можайського, інших.

Щодо неякісного ремонту, то мер переконує: за роботами є нагляд. Якщо трапляються випадки, як за ТЦ «Токіо», то підрядник зобов’язаний усунути недоліки. Тільки потім отримує кошти.

Геть білборди з історичного центру

Те, що центр останнім часом, як і основні транспортні кола, вивільнився від засилля реклами, не бачить хіба лінивий. З підприємцями, які мали діючі договори про розміщення рекламоносіїв, домовилися, що вони звільнять місця в центрі, натомість їм нададуть альтернативні. Загалом же кількість зовнішньої реклами не зростає, а навпаки, суттєво зменшується.

До речі, зустрічі з журналістами планують проводити щомісяця. Тож це можливість проконтролювати виконання обіцянок, які дав мер і його підлеглі.

Оксана ШТЕФАНЬО

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
June 2017
 


...