Понеділок
19 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

Оформити право власності на землю

допомагають фахівці СТОВ «Агро-Лучки» Українського аграрного холдингу – люди задоволені

З 2014-го СТОВ «Агро-Лучки» розпочало .сільськогосподарську діяльність у складі Українського  .аграрного холдингу. Відтоді почався новий етап у аграрній галузі нашої області. Це стосується і Великолучківської сільради, що на Мукачівщині. Землі, які після розпаду колгоспів пустували й заростали бур’янами, почали обробляти, використовуючи передові технології; людям нарешті на законних підставах оформляють право власності на паї; після укладення договору з товариством вони отримують гідну орендну плату – зерном або грішми. Щороку підприємство сплачує значні суми податків до місцевого бюджету. Окрім того, «Агро-Лучки» провадять активну соціальну діяльність у населених пунктах, де працюють. Це постійна фінансова підтримка дитсадків, шкіл, медустанов, закладів культури, церков та людей, що потребують допомоги.

Якщо взятися за справу самому, проектантам слід сплатити 2 – 3 тисячі гривень

Від того, що в регіон прийшло потужне сільгосппідприємство, у виграші всі: й пайовики, й село в цілому. За останні кілька років «Агро-Лучки» виділили значні суми на ремонт доріг. За фінансової підтримки товариства багато важливих придбань з’явилося в сільській громаді. Відчувають поміч цього підприємства й у дитсадку №1, куди купили холодильник, світильники. Щороку керівництво СТОВ надає кошти на проведення Дня села. З нагоди новорічних свят дітки отримують солодкі подарунки.

Наразі триває дуже важливий процес переоформлення сертифікатів. Фахівці «Агро-Лучок» за бажання господаря самі роблять усе необхідне для виготовлення свідоцтва про право власності на земельну частку (пай). Це означає, що людині не потрібно їздити до райцентру, обходити щоразу десятки установ, платити за реєстрацію і т. д. Якщо взятися за справу самому й звернутися до проектної організації, за складання технічної документації доведеться викласти в межах 2 – 3 тисяч гривень і витратити чимало часу. Проте в жодному разі ніхто не наполягає, аби справою займалися саме представники «Агро-Лучок». Кожен має право вирішувати, як йому краще.

Щодо довіреностей, із якими спеціалісти переоформлюють сертифікати, варто зазначити: це офіційний документ, який надає право вчиняти довіреній особі всі необхідні дії для реєстрації земельної ділянки у відповідних органах. За довіреністю представник не має права відчужувати, обмежувати, обтяжувати чи іншим чином розпоряджатися нерухомим майном, тобто землею. Єдине, на що він має право, – забрати витяг із державного реєстру та подати документи. Слід знати, що всі довіреності зафіксовані в реєстрових книгах у сільській раді. На кінцевому етапі державні реєстратори сканують ці довіреності та вносять у базу.

У Великих Лучках кожному треба оформити по 7 ділянок!

Ситуація у Великих Лучках особлива. Складність процесу приватизації землі тут полягає в тому, що під час розпаювання на одну людину виділили пай, що складається з семи ділянок у різних урочищах. Загальна площа порівняно невелика – 1,05 гектара, з них усього 0,65 га підходить для сільськогосподарських потреб. Але кожну ділянку треба оформляти окремо, і зрозуміло, що звичайному громадянину це зробити непросто.

СТОВ «Агро-Лучки» – перше серйозне підприємство, яке взяло на свої плечі відповідальність за цю роботу. Фахівці товариства допомагають людям відповідно до чинного законодавства отримати у власність землю, право на яку було їм надане ще 20 років тому. Враховуючи, наскільки мінлива ситуація з економікою й земельним законодавством, ніхто не гарантує, що через кілька років право приватизувати паї не заберуть у тих, хто за тривалий період досі цього не зробив.

Нині у великолучківців є унікальна нагода нарешті стати законними володарями своєї землі. І в цьому їм допомагають саме фахівці «Агро-Лучок». Механізм простий: власник паю оформляє в сільській раді довіреність на представника СТОВ, і вже через місяць чи кілька (залежить від конкретного випадку) отримує на руки свідоцтво.

Є, звісно, недоброзичливці, що взагалі не орієнтуються в цьому питанні чи мають власний інтерес щодо землі, котрі розпускають чутки, буцімто товариство здійснює якісь махінації із землею, хоче привласнити й тому подібне. Усе це не більше, ніж наклеп, і до реальної ситуації не має жодного стосунку. Справді, в селі працює багато фермерів-одноосібників, але жоден із них не виготовляє проектну документацію. Землею ж користуються на основі сертифікатів. Але тут слід розуміти, що сертифікат на пай – це лише право приватизувати землю, а не документ, що дає право розпоряджатися нею. Спеціалісти «Агро-Лучок» якраз працюють над тим, щоб дати людям це право.

Про деталі важливого процесу нам розповів керівник відділу переоформлення сертифікатів на право власності СТОВ «Агро-Лучки» Сергій Зельцер. За його словами, тривалість процесу (від оформлення довіреності до отримання документа права власності на одну ділянку) становить у середньому близько двох місяців, іноді довше – коли деякі документи повертають на доопрацювання. Сільська рада в особі секретаря, котрий згідно з законом має право щодо вчинення нотаріальних дій, реєструє довіреності. Створюється пакет документів, необхідний для первинної реєстрації земельної ділянки в Національній кадастровій системі. Державний кадастровий реєстратор вносить відомості про земельну ділянку в систему. І на фінальному етапі реєстратор речового права вже безпосередньо реєструє право власності на людину, яка дала довіреність.

Сергій ЗЕЛЬЦЕР

На сьогодні фахівці сільгосппідприємства переоформили майже 6 тисяч ділянок у Великих Лучках. Ще залишилося близько тисячі. Важливо, що орендну плату СТОВ «Агро-Лучки» виплачує ще з моменту подання сертифікатів: коли людина здала землю в оренду та уклала договір.

Про свою роль у процесі оформлення свідоцтва розповів державний реєстратор речових прав на нерухоме майно Роберт Мангур: «На кінцевому етапі я здійснюю реєстрацію права власності за власником земельної ділянки в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. З моменту приватизації людина набуває прав та обов’язків власника майна й може повністю ним розпоряджатися. Маючи тільки сертифікат, єдине, що можна, – це передати землю по спадщині. Для оформлення права власності може звернутися або сам власник, або ж уповноважена ним особа із усіма належно опрацьованими документами. Звичайно, людям простіше, коли юридичні дії за них здійснює представник, на якого роблять довіреність. Окрім як зареєструвати ділянку за власником, ніяких інших юридичних дій ця особа вчинити не може.

А ось що каже великолучківський сільський голова Ярослав Чоп: «Відтоді, як очолив громаду в 2015 році, сільрада тісно співпрацює зі СТОВ «Агро-Лучки». Власне кажучи, навіть назва товариства походить від села, оскільки тут взяли під своє крило землі колись найбільшого колгоспу. Великі Лучки – найбільше село на Закарпатті й третє – в Україні. Нині тут проживає 9 420 осіб. І тому масштаби роботи з оформлення права власності людям дуже великі, адже в нас налічується 2 тисячі паїв. У цьому процесі бере участь і сільрада. Зокрема секретар виконкому видає довіреності на приватизацію. Окрім того, землевпорядник сільради реєструє договори оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення. До того ж договір укладають через центр надання адміністративних послуг або державного реєстратора, який працює при сільраді. У зв’язку з великим обсягом роботи реєстрацію можуть здійснювати в Давидкові чи Мукачеві.

СТОВ «Агро-Лучки» сприяє вирішенню багатьох проблем. Щороку це вагомі надходження до місцевого бюджету. Тільки торік від товариства надійшло 850 тисяч гривень земельних податків. Пайовики отримують достойну орендну плату. А ще постійно одержуємо спонсорську допомогу від господарства – чи то на ремонт дороги, чи на меблі. Наприклад, за 2017-й усього надійшло допомоги на майже 160 тисяч гривень. Із «Агро-Лучками» в нас склалися дружні стосунки. На цю фірму можна покластися».

Що кажуть люди?

Із приводу оформлення права власності мали нагоду поговорити безпосередньо з великолучківськими пайовиками.

Марія Приходько, працівник філії Закарпатського відділення АТ «Ощадбанк»: «Я успадкувала сертифікат від батька. Згідно з цим документом, площа паю становить 1,05 гектара, але він поділений на сім ділянок. І право власності треба зробити на кожну окремо. Через зайнятість я не можу сама займатися цим питанням, тож надала довіреність працівникові СТОВ «Агро-Лучки» (довіреність зробив секретар сільради). Наразі триває процес оформлення свідоцтва про право власності.

Федір Тимко, завідувач складу місцевого відділення СТОВ «Агро-Лучки»: «За довіреністю мені вже зробили свідоцтва на чотири ділянки, решту оформляють.

Зручно і швидко: усього за місяць-півтора. Половину вартості послуги оплачує підприємство. Я особисто не приймаю чиюсь сторону та був би радий, якби землею все-таки керувала держава. Але ж самі бачите, яка вона в нас. Донедавна село заростало бур’янами. З появою СТОВ «Агро-Лучки» все змінилося: компанія серйозна, працює чесно. І з людьми склалися нормальні стосунки, платять за орендовану землю більше, ніж фермери, і зарплати більші (у старій фірмі отримували раз на три місяці). Я все життя працював у колгоспі, тож є з чим порівнювати. Це господарство має потужну сільгосптехніку, в землю вкладають все необхідне, застосовують найновітніші технології. Таких потужних агрокомпаній немає на Закарпатті. Я задоволений, що «Агро-Лучки» працюють у нашому краї.

Тетяна Газій, бухгалтер: «Наша сім’я має два паї. Свідоцтво на один уже маю (зробили за два місяці), а на другий ще виготовляють. Спершу підписали договір оренди зі СТОВ «Агро-Лучки», зареєстрували довіреність у секретаря сільської ради. У нас був сертифікат ще 1997 року. Тривалий час ми не подавали документів на приватизацію з різних причин: то коштів не вистачало, то інші обставини ставали на заваді. І тут випала чудова нагода, адже процесом переоформлення займається фірма. У чергах не стояла, часу не витрачала, нікуди не їздила – все принесли додому. Працівники «Агро-Лучок» – молодці, що так зробили, подбали про людей.

Тетяна ГАЗІЙ

Марія Рубіш, соціальний робітник: «Живу й працюю у Великих Лучках. Раніше була агрономом. Як і багато односельців, мала тільки сертифікат на земельну частку. Й от у минулому році фахівці компанії СТОВ «Агро-Лучки» запропонували зробити свідоцтва. Ми підписали договір, зареєстрували довіреність. Так само вчинила мати чоловіка, вона має два паї. Платня за переоформлення символічна, і та – в рахунок орендної плати. Половину вартості послуг покриває саме підприємство. І зручно, і без зайвого клопоту.

Чесні й відповідальні стосунки з пайовиками – невід’ємна складова успішної роботи СТОВ «Агро-Лучки». Від початку своєї діяльності на Закарпатті підприємство стартувало з того, що наводить лад у системі земельних відносин і завжди провадить діяльність виключно в законодавчому полі. Так само працює й на землі: лише з науковим підходом, із кращими фахівцями, із найпродуктивнішими сортами, з найякіснішими добривами. Тому й результат отримують відповідний – високі врожаї та добросердечні стосунки з громадами.

Валентина Смаль

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
February 2018
 


...