Неділя
22 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

Олександр ЗУБКОВСЬКИЙ: «НИНІ ПРАЦЮЄМО НА ПЕРСПЕКТИВУ»

Закарпаття відоме на всю Україну як футбольний край, але, окрім нього, в нас розвиваються й інші ігрові види спорту, серед яких чільне місце займає баскетбол. Нині область на найвищому рівні – у першій лізі чемпіонату України серед чоловічих команд – презентує баскетбольний клуб «Ужгород – УжНУ – ЗОДЮСШ».

Після п’яти турів закарпатська команда перебуває на четвертій сходинці серед семи учасників у третій групі. Всього одне очко розділяє їх від лідера – кам’янець-подільського «ДіДі-Бао». Тож про стан справ у нашій баскетбольній дружині, завдання на сезон та загальний рівень цього виду спорту в області цікавився в граючого тренера, який є також головою ОФБ, Олександра Зубковського.

Пане Олександре, як оціните виступи колективу в поточному сезоні?

– Цього року рівень чемпіонату значно виріс завдяки залученню багатьма командами до своїх лав гравців із досвідом виступів у вищих лігах країни. А в нас відбувається своєрідна зміна поколінь – кілька досвідчених баскетболістів через різні обставини залишили колектив, зокрема лідер Антон Іванина вирішив перейти в суддівство, інші, через зайнятість та певні сімейні обставини, також завершили активну баскетбольну кар’єру. Тому, виходячи з ситуації, наразі нашою головною метою є підтягнути до певного рівня молодь, а вже потім, можливо, наступного сезону, будемо ставити більш чіткі завдання.

Яка система проведення чемпіонату в першій лізі?

– У першій лізі команди розподілені на 4 групи, по завершенню групових змагань по дві найкращі проходять до раунду плей-оф і визначають свої місця в боротьбі за нагороди. Хоча, незважаючи на те, що в нас дещо ослаблений склад, нині перебуваємо на четвертій сходинці, і якщо в 6-му турі, яким завершиться перше коло, зможемо достойно зіграти вдома з Калушем, то будемо конкурувати з іншими претендентами за дві верхні сходинки в турнірній таблиці.

Де проходять тренування БК «Ужгород-УжНУ» та звідки берете потенційних кандидатів до складу команди?

– Як тренування, так і матчі проводимо в третьому залі ужгородського спорткомплексу «Юність», інколи – УжНУ. Всі наші гравці – вихованці закарпатської ДЮСШ. В обласному центрі баскетбол користується популярністю, нині понад 100 юних спортсменів тренуються під керівництвом трьох наставників у восьми вікових групах.

Цікаво, серед яких дитячих вікових груп відбувається першість області?

– Загалом проводимо змагання в шести вікових групах – від 10 до 16 років. Перед початком року визначаємо, які з них виступатимуть у «Дитячій лізі Закарпаття», де турніри проходять за класичною схемою у два кола, а решта грають у ЧО в рамках одного з’їзного туру. Маємо хороші здобутки й на всеукраїнському рівні. Минулого року наші вихованці 2004 р. н. у «Дитячо-юнацькій баскетбольній лізі України» зуміли посісти 4-ту сходинку серед 30 команд, поступившися трьома очками одноліткам із Одеси, які були третіми, а баскетболісти 2005 р. н. стали шостими.

Як очільник обласної федерації баскетболу, що скажете про його розвиток на Закарпатті?

– На мою думку, за популярністю та масовістю, він є спортом №2 після футболу. Найбільшими центрами розвитку баскетболу є Ужгород, Мукачево, Виноградів та Свалява, які завжди представляють край у чемпіонаті як серед дитячих, так і дорослих команд. У останній віковій групі долучився ще й Хуст.

Як розвивається у нас жіночий баскетбол?

– У нашій ЗО ДЮСШ через брак тренерських кадрів поки немає такого відділення. Проте в інших містах та районах області є секції жіночого баскетболу. Саме в цьому сезоні відновлюємо й чемпіонат краю, який не проводився впродовж останніх трьох років.

Хто надає вам фінансову допомогу?

– Допомагає обласне управління молоді та спорту Закарпатської ОДА, Ужгородське міське управління культури, сім’ї, молоді та спорту, УжНУ, інформаційний центр Закарпаття (керівник Федір Шандор). Завдяки меценатам маємо можливість покривати свої витрати під час виїздів.

Що б хотіли покращити в баскетбольній сфері для ефективнішого розвитку та прогресу БК «Ужгород-УжНУ-ЗОДЮСШ»?

– Сподіваємося, що найближчим часом відремонтують третій зал СК «Юність», і покращаться умови для тренування. Хотілося б, аби гравці нашої команди мали змогу отримувати певну фінансову винагороду.

Розмову записав
Роман СЕНИШИН

P. S. Саме сьогодні та завтра (16 – 17 грудня), відповідно о 18.00 та о 12.00, у СК «Юність» відбудуться матчі проти одного з конкурентів ужгородської команди – «Калуш-ПНУ».
Турнірне становище команд станом на 15 грудня: «ДіДі-Бао» (Кам’янець-Подільський) – 15 очок, «Тернопіль-ТНЕУ», «Старлайф» (Чернівці), «Ужгород-УжНУ-ЗОДЮСШ» – по 14; «Віта-агро» (Львів) – 13; «Калуш-ПНУ» – 12; «Львів–УАД» – 8.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
December 2017
 


...