Неділя
22 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

Олександра ТЕРЕМБЕЦЬ:

«ХОЧУ РОЗВИВАТИ ФУТЗАЛ НА ЗАКАРПАТТІ»

У нашому обласному центрі вже другий рік поспіль проводиться чемпіонат Ужгородської футзальної ліги, ініціаторкою й натхненницею якого  є журналістка та ведуча спортивних передач на обласному телеканалі «Тиса -1» Олександра Терембець.

Слід зауважити, що цей турнір дуже популярний – як серед гравців, так і вболівальників. Свідченням цьому є кількісне представництво команд та розширення учасників за географічним принципом. Здається, що саме УФЛ зайняла гармонійну нішу і в зимовий період продовжує давати незабутні емоції шанувальникам футболу, а вже нині й футзалу. Тож про чемпіонат  УФЛ, його перипетії та плани на майбутнє розпитував Олександру Терембець.

Олександро, чим відрізняється нинішній чемпіонат від дебютного сезону?

– Цьогорічний розпочали набагато раніше. Якщо сезон 2016/2017 стартував 25 грудня 2016-го Кубком УФЛ, то цей розпочався 11 листопада як стандартний чемпіонат тривалістю у два кола. Це пов’язано з тим, що команд стало значно більше – із 24 їх кількість зросла до 32. Найбільше нових учасників, аж 8, з’явилося в першій лізі. У суперлізі також є нові колективи з Мукачева – «Беркут» та «Алекс», «Штурм» після кваліфікаційного сита потрапив до вищої ліги УФЛ. Ужгородська футзальна ліга розширила географічні кордони – у нас грають три команди з міста над Латорицею, одна з Перечина, тож можемо спокійно перетворювати її в Закарпатську ФЛ. Уже позаду 7 турів, перше коло завершилося. У ході поєдинків були – десь прогнозовані результати, а десь і неочікувані. Зокрема в першій лізі групи А минулорічний аутсайдер – «Фенікс» – нині є одним із лідерів. Як  у мнулому, так і в цьому чемпіонаті окрасою змагань стало «футзальне «ель-класіко» «Проспект» – «Минай», у якому знову, вже втретє в історії протистоянь цих команд, перемогу святкував «Проспект». Гадаю, що остаточно все розкладе по своїх місцях поєдинок другого кола між ними, адже всього одне очко розділяє суперників. Добре показують себе мукачівські команди, можливо, вболівальники чекали більшого від «Алекса», але попереду в них друге коло, щоб виправити ситуацію.

УФЛ представлена й командою з іншого континенту, як вони оцінюють нинішній рівень чемпіонату?

– Так, у першій лізі змагається колектив «Африка Юнайтед» – це в переважній більшості студенти УжНУ. В попередньому чемпіонаті футзалісти «АЮ» виступали у двох різних командах – «Ультімейт» та «Лібіанз лайн», напередодні цього сезону вони зрозуміли, що їм треба підсилюватися й вирішили об’єднатися. Тож рівень гри, а з ним і результат значно покращився.

Коли стартує друге коло?

– Відновиться наш турнір уже після різдвяних свят – 20–21 січня. Матчі проходитимуть у такому ж порядку як і в першому колі, й завершимо сезон 3–4 березня. Після чого відбудеться святкова вечірка для всіх учасників УФЛ.

Що можеш сказати про плани на майбутнє?

– У нас є напрацювання, які реалізовуватимемо вже в наступному сезоні. Згідно зі спортивним рейтингом команд, відбудеться певне переформатування УФЛ.

Зрозуміло, для того, аби сформувався спортивний рейтинг, потрібно трохи часу, і вже  сезону 2018/2019, замість груп А і В першої ліги, відповідно до нього створять першу та другу ліги. Тобто кращі команди груп увійдуть до першої, а решта сформують другу. Ще одна новинка, яка чекатиме нас наступного сезону, колективи, які посіли гірші місця у вищих лігах, понижуватимуться, натомість їхні місця займуть кращі представники з нижчих ліг.

На що можуть сподіватися переможці ліг?

– Як і минулого року, ми продовжили традицію – замовили авторські кубки та унікальні призові статуетки в номінаціях для всіх чотирьох ліг від нашого майстра Івана Щура. Окрім того, переможець суперліги УФЛ матиме нагоду поїхати на всеукраїнський фінал, де зійдуться лідери всіх обласних чемпіонатів із футзалу серед аматорів. А краща команда вищої ліги (торік нею став «УжНЕТ») поїде на всеукраїнський еліт-фінал АФЛ України.

Як дівчині працювати серед чоловічих команд, вирішувати різні труднощі? Хто допомагає у організації та проведенні турніру?

– Дуже складно було в дебютному чемпіонаті, але вже цього сезону все йшло значно легше. Ми врахували минулі помилки, зробили висновки і турнір проходить на якіснішому рівні. Команда однодумців залишилася з минулого сезону – це й наш лікар-хронометрист Володимир Червіняк, відповідальний за роботу суддівських бригад Петро Мілян. Допомагає в різних аспектах Ужгородська міська рада, є партнери, які долучилися до участі в УФЛ – «УжНЕТ+», котрі транслюють матчі в онлайн режимі в інтернеті. А «Тімвір» подарував усій команді УФЛ повне екіпірування, технічний партнер «Селект» забезпечує м’ячами та іншим інвентарем.

Висловлюю подяку голові ФФЗ Івану Дурану за активну спів­працю та заступнику голови ФФ Ужгородського району Олександру Роману. Значно розширилося  коло однодумців, і це, звісно, радує. Дуже дякую вболівальникам, які приходять не лише на топові матчі, а й на поєдинки нижчих ліг.

Як оцінюєш загалом розвиток футзалу на Закарпатті?

– Саме підняти рівень цього виду спорту є головною нашою метою. Відрадно, що за аналогом УФЛ у Тячеві після відкриття сучасного спортзалу вже створили  футзальну лігу, де змагаються 12 команд. Себто можемо стверджувати, що футзал, хоч і незначними кроками, але почав розвиватися. Для цього необхідна повноцінна спортивна піраміда, фундаментом якої є дитячо-юнацька ніша. У футзалі Закарпаття  цей напрям тримається на мукачівській школі «Синай», де її куратор Олександр Прожегач займається саме з підростаючим поколінням.  Йому велика вдячність і похвала за всю ту багаторічну роботу. Безперечно, необхідно розвивати  футзальну структуру й надалі. Сподіваюся, з часом ми не будемо пасти задніх серед інших областей країни.

Цікаво, а що ти собі загадувала на Новий рік?

– Мрії не можна розказувати, бо, кажуть, не збудуться, але будьте певні, футзал є в їх переліку.

Розмову записав
Роман СЕНИШИН

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
January 2018
 


...