Середа
25 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

ПАМ’ЯТІ МИХАЙЛА СЯТИНІ

присвятили книжку

5 квітня минув рік, як його душа полинула в незнані далі. З цієї печальної нагоди в Києві вийшла книжка спогадів «Михайло Лукович Сятиня» – про знаменитого уродженця Синевира, колишнього депутата ВР України та Закарпатської облради, доктора фармацевтичних наук, професора.

Це не просто книжка, а згусток любові й шани до людини, яка до останнього подиху чесно служила отчому краю, допомагала тим, кому було важко.

Упорядковуючи книгу про Михайла Сятиню, знову переконувався, наскільки різнобічно обдарованою, щедротною особистістю був цей чоловік. Родина та односельчани – всього 110 осіб! – пишуть про нього чисту правду, по-своєму сповідаючись перед тим, хто вже на тому світі, але тут зробив багато богоугодних справ.

Прізвище «Сятиня» не є суто міжгірським. За даними інтернету, в Україні зафіксовано 226 його носіїв, з них 109 – у його рідному Синевирі. Михайло Лукович походить із поважної сім’ї, в якій народилося 11 дітей! До речі, родина нараховує 28 фармацевтів, і це, мабуть, рекорд в Україні! Ось цитата з нарисів «Верховина. Волівщина. Міжгірщина»: «Світлу сторінку в історію села вписав рід Сятинь: Лука Васильович в роки війни був відважним партизаном, а після війни 12 літ – головою Синевирської сільради, зробивши багато добрих справ для розвитку села».

Закарпатська ТРК, пись­менник Д. Кешеля та журналістка І. Гармасій у 2008 році створили про рід Сятинь фільм «Людина народжена жінкою».

І. Гармасій також зняла документальну стрічку «Втікачі в безсмертя», в основу якої  покладено період перебування в сталінських концтаборах Луки Васильовича та Федора Бобонича. Особисті партизанські речі Л. Сятині демонструються в обласному краєзнавчому та інших музеях.

Трудолюбивими й порядними були Лука Васильович та його дружина Марія Андріївна. Недаремно вони поховані біля церкви села. Такими ж достойними виховали і дітей. Сьомому з них – Михайлові – присвячена ця книга як пам’ять про гідного сина своїх батьків.

Андрій ДУРУНДА,
член НСПУ

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
April 2018
 


...