Четвер
26 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

ПЕРШІ НІЧ І ДЕНЬ «БЕЗВІЗУ» НА ЗАКАРПАТТІ

Журналісти, Президент і діти

11 червня опівночі почав офіційно діяти безвізовий режим із країнами ЄС. На Закарпатті українці мали змогу пройти або проїхати до Угорщини, Словаччини та Румунії.

Першою українкою, яка з біометричним документом перетнула без візи українсько-угорський кордон, стала голова Ужгородського прес-клубу, редактор сайту «Zaholovok» Ірина Бреза. Рівно опівночі за європейським часом вона разом із подругами під’їхала до угорського боку пункту перетину Чоп – Загонь. Журналістка отримала вітання від Генконсула України в Ніредьгазі, керівництва угорської митниці, медійників України та Угорщини. «Термін дії мого закордонного паспорта якраз закінчувався. Чим не привід зробити біометричний і водночас написати матеріал про епохальну для українців подію? Процедура проходження кордону виявилася нескладною», – поділилася враженнями Ірина. Вона їхала до Токаю, де цими днями триває фестиваль вина – для підготовки репортажів.

«Зараз в області працює 19 міжнародних пунктів пропуску. Маємо 467 кілометрів кордону з чотирма країнами ЄС. Із введенням безвізу ми очікуємо збільшення пасажиропотоку на 30% і маємо потенціал витримати збільшене навантаження», – сказав Станіслав Балуєв, в.о. начальника Закарпатської митниці ДФС.

Того ж дня тут перетнула кордон група українських дітей (116 осіб), які поїхали в Угорщину на відпочинок. У рамках програми, яка фінансується урядом Угорщини та проводиться вже третій рік поспіль, у 2017-му  планують оздоровити близько тисячі неповнолітніх у щотижневих заїздах у таборах біля о. Веленце. Мало того, міністр зовнішніх справ України Павло Клімкін поїхав до Угорщини за біометричним паспортом через цей же ПП.

Щодо інших пунктів пропуску, то, до прикладу, журналіст із Тячева Наталія Маджара поділилася: «Сьогодні на українсько-румунському переході Солотвино – Сігет-Мармаціей пересвідчилась, що «безвіз» справді працює. Але не без умов. Мій паспорт був чистісінький, як табула раса. Не мала ні запрошення, ні страховки. Може, тому на румунському боці прикордонник скептично глянув на мої 300 лей і щось почав пояснювати румунською. Люди, що стояли в черзі, переклали, мовляв, треба мати 500 євро. Лише коли показала журналістське посвідчення, він ударив штамп».

На своїй інтернет-сторінці голова ОДА Геннадій Москаль написав: «Починаючи з 00.00 до 08.00 години 11 червня через Закарпаття в країни ЄС по біометричних паспортах потрапило рівно сто українців. Найпопулярнішим виявився угорський напрямок – 89 чоловік. Шестеро туристів перетнули українсько-словацький кордон, а ще п’ятеро поїхали в Румунію. Жодної конфліктної ситуації чи повернення людей при перетині кордону не виникло, так що перша 8-годинка «безвізу» пройшла чудово! Цікаво, що потік українців через державний кордон поки що залишається такий же, як і під час візового режиму. Однак це тільки перший день «безвізу».

Та мегаподією цього дня став приїзд Президента України Петра Порошенка. Саме він на українсько-словацькому кордоні урочисто відкрив символічним ключем двері в ЄС у вигляді біометричного паспорта. Там на нього чекав Президент Словаччини Андрей Кіска. Про деталі читайте в суботньому номері газети…

Оксана ШТЕФАНЬО

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
June 2017
 


...