Неділя
18 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

ПЕРШІ ОТГ ПОТРАПИЛИ В СВ-ВАГОН,

останнім залишиться товарняк

Спостерігаючи за процесом реформ, голова Перечинської ОТГ Іван Погоріляк зробив для себе такий висновок: «Найбільше виграли перші створені громади – вони придбали квиток у СВ-вагон. Друга хвиля потрапила у плацкартний, ті, хто прийде наступними, їхатимуть у загальному, а решта – в товарняку. Втім, відразу зауважив він, у багатьох питаннях треба ще розбиратися.

Хоч фінансування Перечинської ОТГ відбудеться лише з 1 січня 2018-го, каже голова громади, вже зараз стає зрозуміло, що реформа принесе однозначну користь і для міста, і для сіл. Громади готові підтримати підприємництво, ініціативи активістів. Скажімо, в соцмережах вони відкрили інформаційну платформу «Наш Перечин», де кожен може оперативно повідомити про якусь проблему, скажімо, десь вуличне освітлення пошкоджене, трубу прорвало тощо. До громади увійшли місто Перечин, села Сімер, Сімерки, Зарічово та Ворочово, які вирішили об’єднатися з райцентром

Створення ОТГ відбувалося непросто, є багато невирішених питань, які доводиться обговорювати з представниками районної влади. Адже чимало об’єктів треба буде передати на баланс громади, а це може не сподобатися районним установам. Але іншого шляху нема.

Перечин і навколишні села перебувають у процесі реформацій. Поки що виглядає так, ніби кількість чиновників в ОТГ збільшилася, визнає Іван Погоріляк. Але спеціалісти ОТГ перебрали на себе роботу, яку виконували районні структури, відповідно там повинно б відбутися скорочення.

На думку І. Погоріляка, кількість чиновників не є коректним показником. Насправді про ефективність реформ свідчитиме відсоток витрат на утримання управлінського апарату. Зараз він становить близько 18%, але ОТГ поступово зменшуватиме його.

Про ці та інші аспекти створення об’єднаних громад він розповів на скайп-конференції, організованій виноградівськими бібліотекарями за підтримки Агенства США з міжнародного розвитку.

Василь ГОРВАТ
м. Виноградів

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
November 2017
 


...