Неділя
25 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

ПЕТРО СВАЛЯВЧИК ПРЕЗЕНТУВАВ

свій доробок на виставці – переважають портрети

26 травня в Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту відкрилася персональна виставка робіт члена Національної спілки художників України Петра Свалявчика.

З презентацією митця привітали начальник управління культури ОДА Вікторія Фролова, голова облпроф­організації працівників культури Наталія Товтин та інші поважні гості. Серед іншого, наголосили, що Петро – гідний представник мистецької родини (його батько – народний художник України Василь Свалявчик, сестра – заслужена артистка України Вікторія Свалявчик-Цанько) та нагадали про минулорічний тріумф молодого митця на Інтернаціональному конкурсі пленерного живопису великого формату, що проходив під егідою ЮНЕСКО у Франції. Тоді талановитий закарпатець увійшов до четвірки найкращих портретистів Європи. Цікаво, що перемогу авторові приніс портрет дружини. А ще не так давно його прийняли до престижної «Американської асоціації портретистів».  

Саме портрети переважають і в представленій в Ужгороді експозиції, що розгорнулась у двох музейних залах. Це понад 40 вибраних робіт за останні три роки. Серед них чимало портретів дітей. Художник зізнався: писати їх складніше, ніж дорослих. Утім, динаміку переживань малечі, що виявляється у погляді, міміці, жестах, автор передає майстерно. Живі, щирі та невимушені образи випромінюють добру енергетику.

Запортретовані автором і не менш цікаві та настроєві жіночі образи в народному вбранні, що вдало перегукуються з колоритними закарпатськими натюрмортами. Представлені й кілька пейзажів. Оглянути виставку охочі зможуть упродовж двох тижнів, після чого митець планує експонувати свій доробок і в атріумі будівлі Закарпатської облдержадміністрації та обл­ради, інформує управління культури ОДА.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
May 2017
 

Навіґація

...