Неділя
25 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

ПЕТРОСЯНІВСЬКИЙ МЕМОРІАЛ

визначив найкращих юних шахістів

Багатовікова історія шахової гри налічує чимало славетних імен, серед них і дев’ятий чемпіон світу, видатний шахіст Тигран Петросян. Шість років (із 1963-го по 1969-й) вірменський гросмейстер володів шаховою короною.

Коли в 2004-му Петросяну мало би виповнитися 75 (він помер у 1984 році), тодішній керівник Товариства вірменської культури Закарпаття «Арарат» Сергій Нікогосян ініціював проведення меморіального турніру його пам’яті.

Ідея не стала одноразовою акцією, а знайшла продовження в наступні роки. Цьогорічний турнір зі вшанування вірменського гросмейстера відбувся 28 травня у приміщенні шахового клубу Ужгородського СЦД «Ювентус». На урочистому відкритті юних Каспарових привітали новий керівник товариства «Арарат» Вардан Товмасян та очільники обласної шахової федерації. А потім розпочалися гарячі спортивні баталії за участі 44 юних шахістів до 14 років. Про напруженість боротьби свідчить хоча б той факт, що одразу троє учасників набрали по 6 очок із 7 можливих. Довелося застосовувати підрахунок коефіцієнтів Бухгольца. Найкращі показники виявилися в кандидата в майстри зі Сваляви, одного з головних фаворитів змагання Ярослава Щербака. Другий приз дістався мукачівцю Валадісу Пеппасу, а «бронза» – ужгородцю Іллі Кривов’язу. Дівчата грали разом із хлопцями, але виборювали свої призи. До першої трійки увійшли мукачівки Юлія Данкулинець та Вероніка Кейк ( 5 очок), а третю сходинку спортивного п’єдесталу з 3 очками посіла Даяна Рустамова з обласного центру. Призери в усіх номінаціях нагороджені грамотами, медалями та цінними призами.

Але головний сюрприз чекав на учасників після процедури нагородження. Кожен юний спортсмен, незалежно від місця, яке посів у турнірній таблиці, отримав від представника «Союзу вірмен України» в Закарпатській області Андраніка Нікогосяна красиву глиняну фігурку в формі шахової тури, майстерно виконану місцевим умільцем. Вона залишить у пам’яті дітлахів найкращі спогади про петросянівський турнір в Ужгороді.

Аркадій ВОРОВИЧ
На фото: Андранік НІКОГОСЯН разом із переможцями петросянівського меморіалу
 

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
May 2017
 

Навіґація

...