Понеділок
11 грудня 2017 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

ПІД ЧАС ВІДКРИТТЯ ПЛОЩІ ЕНДІ ВОРГОЛА в минаї

оглянули експозицію його творів і скуштували стилізований торт

У с. Минай, що на околиці Ужгорода, урочисто відкрили площу Енді Воргола. Цю назву колишня площа Жовтнева отримала в ході виконання закону «Про декомунізацію».

Оскільки Холмківська сільрада, до складу якої входить Минай, не захотіла перейменовувати прокомуністичний топонім у відведений законом строк, це у квітні торік зробив Геннадій Москаль своїм розпорядженням.

Голова ОДА прийшов на подію в футболці з зображенням Енді Воргола. «Ми могли відкрити цю площу ще кілька місяців тому чи навіть минулого року, але вибрали початок серпня, тому що 6 числа цього місяця Енді Ворголу виповнилося би 89, – зазначив Г. Москаль. – Свого часу моє розпорядження про перейменування площі викликало багато супе­речок, мене неодноразово питали – для чого давати топонімам назви персон, що не мають стосунку до нашої області?

Насправді це не так. Енді Воргол народився в США, в м. Пітсбург, однак його батьки народилися й жили зовсім недалеко звідси – в словацькому селі Мікова біля м. Меджилаборці. Це всього 100 кілометрів від Ужгорода. Батьки Енді Воргола походять із місцевості, де компактно проживають лемки, й самі були корінними русинами-українцями. А емігрували в Америку тоді, коли і Словаччина, і тодішнє Закарпаття входило до одного культурного простору й до складу однієї держави – Австро-Угорщини. Тому Енді Воргол має пряме відношення до нашої області, а його історія є чудовим прикладом того, як людина з цих земель досягла світового успіху. Картини Енді Воргола продають на аукціонах за суми, що перевищують 100 мільйонів доларів, він входить у десятку найдорожчих митців світу. Енді Воргол має українське коріння, тому цілком заслуговує, щоб на його честь була названа площа на Закарпатті».

Геннадій Москаль відкрив стилізовану табличку з іменем Енді Воргола на фасаді ресторану «Тиса» й оглянув змонтовану на площі композицію з невеличкою інформаційною довідкою та одним із найвідоміших творів художника – банкою супу «Campbell’s». Після цього керівник краю відкрив у атріумі облдержадміністрації виставку репродукцій художника. Родзинкою заходу став спечений Кондитерським домом «Bondarenko» торт із зображенням картини Енді Воргола «Че Гевара».

Свіжий номер газети

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
December 2017
 

...