Субота
24 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

ПІД ЧАС ВІДКРИТТЯ ПЛОЩІ ЕНДІ ВОРГОЛА в минаї

оглянули експозицію його творів і скуштували стилізований торт

У с. Минай, що на околиці Ужгорода, урочисто відкрили площу Енді Воргола. Цю назву колишня площа Жовтнева отримала в ході виконання закону «Про декомунізацію».

Оскільки Холмківська сільрада, до складу якої входить Минай, не захотіла перейменовувати прокомуністичний топонім у відведений законом строк, це у квітні торік зробив Геннадій Москаль своїм розпорядженням.

Голова ОДА прийшов на подію в футболці з зображенням Енді Воргола. «Ми могли відкрити цю площу ще кілька місяців тому чи навіть минулого року, але вибрали початок серпня, тому що 6 числа цього місяця Енді Ворголу виповнилося би 89, – зазначив Г. Москаль. – Свого часу моє розпорядження про перейменування площі викликало багато супе­речок, мене неодноразово питали – для чого давати топонімам назви персон, що не мають стосунку до нашої області?

Насправді це не так. Енді Воргол народився в США, в м. Пітсбург, однак його батьки народилися й жили зовсім недалеко звідси – в словацькому селі Мікова біля м. Меджилаборці. Це всього 100 кілометрів від Ужгорода. Батьки Енді Воргола походять із місцевості, де компактно проживають лемки, й самі були корінними русинами-українцями. А емігрували в Америку тоді, коли і Словаччина, і тодішнє Закарпаття входило до одного культурного простору й до складу однієї держави – Австро-Угорщини. Тому Енді Воргол має пряме відношення до нашої області, а його історія є чудовим прикладом того, як людина з цих земель досягла світового успіху. Картини Енді Воргола продають на аукціонах за суми, що перевищують 100 мільйонів доларів, він входить у десятку найдорожчих митців світу. Енді Воргол має українське коріння, тому цілком заслуговує, щоб на його честь була названа площа на Закарпатті».

Геннадій Москаль відкрив стилізовану табличку з іменем Енді Воргола на фасаді ресторану «Тиса» й оглянув змонтовану на площі композицію з невеличкою інформаційною довідкою та одним із найвідоміших творів художника – банкою супу «Campbell’s». Після цього керівник краю відкрив у атріумі облдержадміністрації виставку репродукцій художника. Родзинкою заходу став спечений Кондитерським домом «Bondarenko» торт із зображенням картини Енді Воргола «Че Гевара».

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
August 2017
 

Навіґація

...