Субота
17 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

«Під цвітом сакури» може стати щорічним

Уперше за двадцять років Закарпатський обласний український музично-драматичний театр імені братів Шерегіїв наважився на проведення власного фестивалю. Назвали його «Під цвітом сакури» й присвятили камерному театральному мистецтву – оскільки торік тут відкрили малу сцену. Про підсумки семиденного свята розповів його ініціатор – директор муздрамтеатру Василь Марюхнич.

«Хоча народна приказка каже, що перший млинець – глевкий, фест виправдав сподівання. До Ужгорода приїхало п’ять відомих колективів (Національний академічний театр імені Івана Франка, Національний академічний театр російської драми імені Лесі Українки, Київський молодий театр, Київський академічний театр «Колесо» та Івано-Франківський обласний академічний український музично-драматичний театр імені І. Франка). Дві роботи – «Спадкоємець» та «Круті віражі» – показав наш театр, і вони цілком гідно виглядали серед інших. Загалом була велика тематична розмаїтість: від біблійної притчі про Юду («На полі крові) до любовних фантазій уві сні («Кохання з присмаком дощу»), проблеми акселерації молоді («Піаніст») чи співжиття людей і тварин («Двоє, не враховуючи собаки»). Вистави виявилися захоплюючими, в залі бракувало місць для глядачів.

Усі колективи дякували за можливість виступити, адже фестивалів малої сцени в Україні небагато. Окрім того, ми організували гостям цікаву культурну програму – вони відвідали наші музеї, ознайомилися з містом. Важливим було і професійне спілкування в неформальній атмосфері. Велике спасибі обласному управлінню культури та Ужгородській міськ­раді, які долучилися до проведення свята. Ми не ставили собі за мету заробити, просто хочемо зацікавити ужгородців театральним мистецтвом. Якщо нічого не завадить, будемо намагатися зробити фест «Під цвітом сакури» традиційним», – пообіцяв Василь Марюхнич.

Свіжий номер газети

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
February 2018
 

...