П’ятниця
23 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

Підпалити офіс ТУКС намагалися члени праворадикальної організації «Фаланга» з Польщі

Правоохоронні органи встановили осіб, що намагалися підпалити офіс Товариства угорської культури Закарпаття (ТУКЗ) в ніч на 4 лютого.

Це 21-літній Адріан Марг­левскі, мешканець Кракова, та на 4 роки старший Томаш Рафал Шімков’як, житель м. Бидгощ. Обидва громадяни Польщі, послідовники праворадикальної організації «Фаланга», члени якої брали участь у бойових діях на Донбасі на боці бойовиків так званих «ЛНР» і «ДНР». Фото паліїв надані з їхніх сторінок у мережі «Фейсбук».

– Встановлено, як іноземці приїхали на Закарпаття (через ПП «Ужгород» на словацько-українському кордоні), де поселилися (хостел по вул. Толстого в Ужгороді), якими телефонами користувалися для координації дій, – заявляє голова ОДА Геннадій Москаль. – Іноземці здійснили дві спроби підпалу. Першу – о 1.00 ночі 4 лютого з фото- та відеофіксацією для звіту.

Оскільки наслідки підпалу здалися злочинцям незначними, о 4.08 вони зробили «другий підхід», купивши перед тим на одній із АЗС бензин у пластиковій тарі. Вранці рейсовим автобусом молодики виїхали за межі України через ПП «Ужгород». У нас є прізвища паліїв, роки народження, номери паспортів та інші персональні дані. Обом іноземцям заочно буде оголошено підозру, після чого їх оголосять у міждержавний розшук. Для нас принципово, щоб злочинці були притягнуті до відповідальності й засуджені.

Довідково. «Фаланга» – екстремістська праворадикальна організація, яка сповідує ідеологію панславізму під егідою Росії, підтримує політику Путіна й тісно контактує з російськими правими Лімонова.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
February 2018
 


...