Неділя
25 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

ПОНАД 3,2 МІЛЬЙОНА ГРИВЕНЬ ПОДАТКІВ

сплатили за 3 місяці лісівники Ужгородщини

Традиційно перед літніми відпустками представники державних органів влади підбивають підсумки роботи підконтрольних відомств, аналізують виробничі показники та складають перспективні плани. Про підсумки роботи ДП «Ужгородський лісгосп» у першому кварталі розповів його директор Василь Кий (на фото).

З якими економічними та господарськими показниками Ужгородське лісове господарство завершило перший квартал?

– Аналіз рівня фінансових показників за 3 місяці роботи дозволяє стверджувати: є позитивні тенденції, пов’язані  зі збільшенням обсягів реалізації продукції та прибутку підприємства. Лісове господарство Ужгородського району традиційно – один із основних наповнювачів бюджету. Ми протягом І кварталу заготовили 9,2 тис. кбм деревини, 80% котрої отримали  від санітарних рубок, під час яких вибираються хворі, ушкоджені чи відсталі в рості дерева. Тому не дивно, що із загальної кількості 7,6 тис. кбм (або 83%) – дрова. Протягом звітного періоду реалізовано продукції на 7,1 млн грн, що становить 131% до минулого року.

Які прибутки отримало підприємство та скільки сплачено податків?

– За І квартал маємо чистого прибутку 0,5 млн грн. Це при тому, що  працюємо тільки на потреби внутрішнього ринку, тобто деревину не експортуємо. До речі, система продажу на аукціонах дозволяє максимально підняти ціну реалізованого кубометра, практично зрівнявши її з европейською. Відповідно збільшується й виручка від реалізації при відсутності зростання обсягу заготівлі, а отже, покращується наповнення бюджету. Сплачено 3,2 млн грн до казни  (на 1,5 млн грн більше, ніж у 2016-му), в тому числі ПДВ – 1 млн грн, дивіденди – 0,7 млн рентна плата за використання лісових ресурсів – 0,6 млн, єдиний соціальний внесок – 0,3 млн грн.

Яка середня заробітна плата в працівників?

– Важливим показником економічного зростання є й рівень оплати праці. На підприємстві працює 48 чоловік, і середньомісячна зарплата становить понад 9000 грн (торік – 4969 грн.)

Із якими проблемами зіткнувся лісгосп цієї весни?

– Весняний період видався важким у плані пожежної безпеки. На жаль, дехто не хоче розуміти, що випалювання сухої трави шкодить природі й самим людям. А тому випадки таких загорянь були численними. І тут наші лісівники не дозволяли вогню добиратися до насаджень, вчасно гасячи полум’я.

Важко боротися ще з однією проблемою – засміченням лісів. Вони розміщені близько до населених пунктів, у лісфонді є дачні масиви, місця для відпочинку. А там, де є людина, є й сміття. Щорічно після сходження снігового покриву організовуємо акції зі збору непотребу. У 2017-му з лісфонду нашого району ми вивезли декілька вантажівок відходів.

А як у вас пройшла всеукраїнська акція «Майбутнє лісу у твоїх руках»?

– Успішно: посадили ліс на площі 42,6 га, доповнили  саджанцями лісові культури на 78,5 га, провели  догляд за молодим лісом на 8,2 гектара. На весняні роботи запрошували всіх бажаючих – представників влади, школярів, місцеве населення, засоби масової інформації. До речі, ліс потрібно не тільки висадити навесні, а й доглядати цілий рік. Тому долучайтеся...

Поділіться планами на найближчу перспективу.

– Першочерговим завданням лісівників Ужгородщини на наступні місяці та навіть роки бачу пошук альтернативних джерел отримання доходів підприємством. Думаю, обсяги проведення рубок із часом будуть зменшуватися.  Закарпаття в цілому, та й Ужгородщина зокрема, мають великий туристичний потенціал. Тому перспективним є, наприклад, отримання доходів від рекреації та туризму. На сьогодні займаємося відновленням місць відпочинку в лісгоспі, створенням нових таких зон й влаштуванням туристичних стежок.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
May 2017
 

Навіґація

...