Субота
17 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

Понад дві тисячі ліквідаторів аварії на ЧАЕС мешкають нині на Закарпатті

На Закарпатті нині проживає майже 4 тисячі громадян, які мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. З них понад 2 тисячі – учасники її ліквідації, приблизно 250 – інваліди, більше семи сотень постраждалих дітей.

Майже половина від загальної кількості ліквідаторів померли, у тому числі близько півсотні – цьогоріч. Такі цифри під час брифінгу озвучив т. в. о. директора департаменту соцзахисту населення ОДА Михайло Петрішка.

Серед позитивних змін у соціальному захисті закарпатців цієї категорії – постанова уряду, за якою цьогоріч інваліди-чорнобильці та діти-інваліди, стан яких пов’язаний із наслідками аварії на ЧАЕС, мають змогу отримати компенсацію вартості путівки в санаторій. Загалом у 2017-му в області оздоровилися понад 80 таких пільговиків. 13 мешканців краю придбали путівки самостійно й отримали відшкодування з крайового бюджету. Також на прохання голови ОДА керівники санаторіїв виділили 40 путівок із власних резервів для оздоровлення чорнобильців ІІ, ІІІ категорії та вдів. На безкоштовні медикаменти та зубопротезування цієї категорії громадян у обласному бюджеті цьогоріч передбачили 1 млн 200 тис. гривень (майже на 20 % більше, ніж у 2016-му). Видатки місцевих бюджетів для надання матеріальної допомоги сім’ям ліквідаторів також зросли і склали понад півмільйона гривень, що на 65% більше у порівнянні з минулим роком.

Позитивні зміни є і щодо пенсійного забезпечення таких осіб (про це детально ми писали у вівторковому номері за 12 грудня. – Ред.). Їм пенсія по інвалідності обчислюється з п’ятикратного розміру «мінімалки». А з наступного року пенсія по втраті годувальника з числа І категорії ліквідаторів призначатиметься незалежно від причинного зв’язку смерті з катастрофою, поінформувала заступник начальника управління держгарантій та надання соціальних послуг Ольга Головацька.

Серед проблем, які потребують вирішення, – відміна основних пільг постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи ІІІ категорії та дітей. А ще четвертий рік поспіль у держбюджеті не передбачено коштів на забезпечення житлом інвалідів-чорнобильців, інформує прес-служба ОДА.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
December 2017
 


...