Понеділок
19 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

ПОСИЛИТИ КУЛЬТУРНУ ПРИСУТНІСТЬ на закарпатті

пообіцяв Генконсул Польщі у Львові

Протягом останніх років між Закарпаттям та Підкарпатським воєводством Польщі налагоджено тісну співпрацю в багатьох сферах. Водночас існуючий потенціал транскордонних зв’язків у освітній, культурній, туристичній галузях, щодо інвестицій та розвитку підприємництва використовується не в повному обсязі. Серед причин цього – відсутність пункту пропуску, а також брак офіційного представництва Польщі в нашому краї.

Про це йшлося під час зустрічі керівників Закарпаття – Геннадія Москаля та Михайла Рівіса – з маршалеком Підкарпатського воєводства (Польща) Владиславом Ортилем та Генеральним консулом Польщі у Львові Рафалем Вольскі. «Маючи більше тридцяти кілометрів спільного кордону з Польщею, область досі без жодного пункту пропуску. Відкриття пішого переходу в історичному пункті пропуску «Лубня – Волосате» надасть неабиякі можливості розвитку туризму. Попит на це – величезний, а розмови на цю тему, які тривають роками, так і залишаються лише розмовами, – наголосив Г. Москаль. – Для закарпатців це єдиний спосіб встановити прямий зв’язок із Польщею. Відсутність пункту перетину впливає і на мешканців Підкарпатського Воєводства.

За словами М. Рівіса, відкриття пункту пропуску на кордоні з Польщею – стратегічно важливе для розбудови партнерських взаємин, а розвиток прикордонної інфраструктури сприятиме залученню потенційних інвесторів, підвищить рівень життя прикордонних регіонів та покращить туристичну й економічну привабливість регіону.

Владислав Ортил та Рафал Вольскі пообіцяли посприяти в межах своєї компетенції у вирішенні цієї проблеми. А також докласти максимум зусиль для поглиблення співробітництва Закарпаття й Польщі в різних сферах, зокрема культурній та економічній: «Будемо робити все, щоб ви відчували: сусід – поруч і він готовий співпрацювати». Крім того, Генконсул поділився планами на наступний рік посилити польську «культурну присутність» у нашому краї, зокрема перенести до Ужгорода зі Львова проект перегляду сучасного польського кіно.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
December 2017
 


...