Неділя
25 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

ПОВЕРНЕННЯ ВАСИЛЯ ГАНГУРА

через «Мелодії душі»

Щойно вийшла у світ книжка «Мелодії душі Василя Гангура» – нарис про життя і творчість талановитого митця Закарпаття, члена Національної спілки художників України.

Автором книжки є заслужений діяч мистецтв України, провідний методист Обласного організаційно-методичного центру культури Іван Хланта. Він особисто добре знав Василя Гангура (1945 – 2005), побував чи не на всіх його виставках, опрацював величезний обсяг матеріалу.

І. Хланта справедливо наголошує, що діапазон художніх уподобань митця широкий – портрет, натюрморт, пейзаж. З-під його пензля з’явилася низка образів, сповнених довершеності та гармонії, в яких трансформувалися його враження про єднання людини й природи. А в естетичному спрямуванні має чітку мету – розкривати глибинну суть життя через власну образно-смислову стилістику. Так, мистецькій діяльності він віддав усе своє неспокійне життя, яке можна назвати зразком самовідданого служіння духовному відродженню України.

Автор книги висловлює переконання, що великий вплив на творчість В. Гангура мало спілкування з іншими художниками як в Україні, так і за кордоном. Він часто був учасником обласних, всеукраїнських, міжнародних пленерів, виставляв свої роботи в інших країнах. Варто згадати, що Василь Гангур уміло прищеплював студентам любов до мистецтва, працюючи викладачем Ужгородського училища прикладного мистецтва. Впадає в око жанрова різноманітність його творчості, прозора, ніжна техніка письма. Його Божий дар – талант, працездатність, людяність, щирість – захоплюють глядача. Про це переконливо розповідає Іван Хланта, стверджуючи, що живописні полотна, акварелі митця тонко передають неповторні краєвиди, романтичну ауру карпатського краю, легенди, звичаї, обряди. Йдеться про полотна «Закарпатські вечорниці», «Танок», «Ліричний мотив» та ін. Сам же художник бачив особливості свого малярства в колористиці творів, у сюжетно-тематичних композиціях. І твердив, що це заслуга закарпатської художньої школи, вихованцем якої він є.

Книжка складається з кількох тематичних розділів, у яких ідеться про дитячі роки митця, навчання в школі та Ужгородському училищі прикладного мистецтва, трудову діяльність. До видання ввійшли також спогади сучасників про художника. А своєрідним доповненням до збірки є пісні про Копашново, написані видатними композиторами краю на слова Івана Хланти.

Володимир МИШАНИЧ

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
May 2017
 

Навіґація

...