Неділя
22 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

ПРО ПОМЕШКАННЯ ДЛЯ УЧАСНИКІВ АТО І НЕ ТІЛЬКИ

Михайло Рівіс поговорив із головою Держфонду сприяння молодіжному житловому будівництву

8 серпня голова облради Михайло Рівіс зустрівся з головою правління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» Сергієм Комнатним, який перебував із робочим візитом на Закарпатті для вивчення питання реалізації державних житлових програм для молоді, учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб.

У зустрічі взяли участь директор Закарпатського регіонального управління Держмолодьжитло Галина Дудчук та радник голови облради Іван Синетар.

Михайло Рівіс відзначив: «Ми маємо тісний діалог і співпрацю з воїнами АТО та сім’ями загиблих героїв, бо ми в боргу перед тими, хто захищає нашу країну від агресора. І разом із депутатським корпусом робитимемо все, щоб допомагати їм у вирішенні наболілих питань, серед яких чи не найгострішим, звісно, є забезпечення житлом». Він додав, що, беручи безпосередню участь у розбудові військових укріплень на сході України, бачив надважкі умови й справжні подвиги добровольців, солдат та офіцерів.

На сьогодні, за словами очільника облради, розглядаються два можливі варіанти: виділення земельної ділянки під забудову для воїнів АТО, що значно здешевить вартість житла, або реконструкція існуючих комунальних будівель із пошуком комфортних джерел фінансування, серед яких – і кошти з Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву. «В ідеалі мало би бути, як у Хорватії, де ветеранам війни безоплатно надали житло, роботу, навчання», – сказав М. Рівіс.

Станом на 1 липня 2017-го, за попередніми даними, учасниками антитерористичної операції є понад чотири тисячі військовослужбовців – мешканців нашого краю, з них понад 500 зазнали поранень, 88 загинули. Для соціальної підтримки АТОвців, їх адаптації та вшанування пам’яті загиблих затверджено відповідну обласну комплексну програму на 2015 – 2017 роки. У крайовій програмі «Турбота» теж важливе місце відведене цій категорії, є й обласна координаційна рада з вирішення проблемних питань військовослужбовців, учасників антитерористичної операції. У 2017-му збільшено розмір одноразової матеріальної допомоги в рамках програми «Турбота» військовослужбовцям, учасникам АТО – для поранених вона становить від 10 до 30 тис. грн (сума визначається рішення комісії Закарпатської облради).

Що стосується житла. 14 сімей уже придбали собі помешкання за кошти державної субвенції з частковим дофінансуванням із місцевих бюджетів. Крім того, на часткову доплату за 2016-й для однієї сім’ї інваліда ІІ групи в область надійшла субвенція в розмірі 156 384 тис. гривень, яку перерахують заявнику.

Для надання такої грошової компенсації цьогоріч для 5 сімей вищезазначених категорій, що проживають на Закарпатті (4 родини загиблих та одна – інваліда ІІ групи) станом на 5 липня з державного бюджету надійшло 2,4 млн гривень, які в повному обсязі розподілять та перерахують на особові рахунки отримувачів компенсації, які відкрито у відділеннях Ощадбанку.

Натомість учасники АТО, які проживають у сільській місцевості та потребують поліпшення житлових умов, можуть скористатися пільговими кредитами за рахунок програми «Власний дім».

Уважно вислухавши Михайла Рівіса, Сергій Комнатний повідомив, що очолюваний ним фонд, який активно працює вже понад чверть століття, уже забезпечив житлом близько 150 тисяч молодих громадян України. Нині особлива увага приділена активізації роботи в напрямі співпраці з органами місцевого самоврядування, зокрема й щодо забезпечення помешканнями воїнів АТО. Він додав, що в країні діє 70 програм пільгового кредитування молоді, 23 – забезпечення житлом учасників АТО, 31 – з підтримки будівництва доступного житла. Цьогоріч на ці цілі заплановано для місцевих бюджетів 159,9 млн грн, із них для Закарпаття – 3,35 млн грн.

Йшлося і про необхідність інформування людей про шляхи вирішення «квартирного» питання, які пропонує Держмолодьжитло. На жаль, не в усіх регіонах ця робота ведеться на належному рівні, і це треба виправляти. «Головна мета нашої діяльності на 2017-й – сприяти ухваленню регіональних програм забезпечення людей доступним житлом і збільшення їхнього фінансування з місцевих бюджетів. У цих напрямах повинен активно діяти кожен керівник місцевих підрозділів фонду», – резюмував С. Комнатний та ніби між іншим запитав у голови облради, якою є, на його думку, формула успіху сьогодення.

Михайло Рівіс був, як завжди, прямолінійним: «Нам треба перестати створювати імідж бідної країни, а продукувати та розвивати внутрішню економіку, внутрішнє споживання, чесно платити податки, наповнювати бюджет і забезпечувати соціальні гарантії нашим громадянам. Це і стане позитивним імпульсом до того, що ми зуміємо побудувати сильну, конкурентоспроможну європейську державу та справедливе, комфортне суспільство, в якому захочеться жити всім – від літнього до молодого. От і вся формула».

Після зустрічі очільник фонду взяв участь у круглому столі, де йшлося про шляхи активізації втілення державних житлових програм. Але про це – у вівторковому номері нашої газети.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
August 2017
 


...