Субота
24 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

ПРОЕКТ БУДІВНИЦТВА СМІТТЄСОРТУВАЛЬНОГО КОМПЛЕКСУ в селі яноші

обговорили на робочій зустрічі в облраді

3 жовтня в обласній раді відбулася робоча зустріч із підготовки спільного українсько-угорського проекту будівництва сміттєсортувального комплексу з полігоном твердих побутових відходів у с. Яноші Берегівського району. З обох сторін було залучено досить широке коло осіб.

Йшлося про те, що є можливість подати заявку на перше коло конкурсу програми Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна для отримання європейського гранту. В. п. голови облради Йосип Борто наголосив: «Радує, що співпраця Закарпаття та Саболч-Сатмар-Березької області вийшла на якісно новий рівень, який дає можливість втілювати в життя цікаві задуми. Цей проект – реальний шанс вирішити одну з найболючіших проблем краю щодо засміченості регіону, який ми розвиваємо як туристично- рекреаційний».

Відтак керуючий справами виконавчого апарату облради Юрій Гузинець ознайомив присутніх із проектом. Його історія почалася на травневій зустрічі голови загальних зборів Саболч-Сатмар-Березької області (Угорщина) Оскара Шестака та делегації Закарпатської обл­ради на зборах ЄОТС «Тиса». Тут уперше заявили про доцільність будівництва в нас такого заводу. Оскільки, як зазначив тоді Михайло Рівіс, після кожного паводка сміття «експортують» із Закарпаття до Угорщини. Для початку пропонувалися Берегівський, Тячівський та Ужгородський райони, аби якнайшвидше вирішити проблему зі стихійними звалищами та утилізацією непотребу.

Після того сторони провели на різних рівнях ще кілька робочих зустрічей. Буквально два тижні тому Ю. Гузинець разом із делегацією предметно вивчали це питання в Кішварді. Напрацьований там варіант виглядав оптимістично. Однак згодом виявилося, що його потрібно доопрацювати з прив’язкою до норм чинного законодавства України.

За результатами зустрічі ЄОТС «Тиса» уповноважене подати відповідний проект на конкурс для здобуття гранту для фінансування проекту. А тим часом буде узгоджено позиції щодо потенційних можливостей спільної його реалізації. Як Оскар Шестак, так і Йосип Борто заявили, що в процесі підготовки і втілення в життя проекту, звісно, у разі його підтримки ЄС, нададуть максимальну всебічну допомогу.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
October 2017
 

Навіґація

...