Неділя
25 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

ПРОЕКТИ ПАМ’ЯТНИКА ЖЕРТВАМ ГОЛОДОМОРУ

представили в головній адмінбудівлі краю

Днями в атріумі будівлі Закарпатської облдержадміністрації та облради учасники відкритого конкурсу на найкращий ескізний проект пам’ятника жертвам Голодомору 1932–1933 років презентували свої роботи.

Нагадаємо, що подати власне бачення теми всі охочі скульптори мали можливість протягом майже півтора місяця з часу оголошення конкурсу. Станом на 15 травня на адресу управління культури облдержадміністрації надійшли матеріали від чотирьох авторів, які вони представили на суд глядачів.

На презентацію ескізів завітали організатори та члени журі конкурсу. Оглянувши роботи, вони вирішили, що презентовані проекти, безумовно, варті уваги, однак потребують доопрацювання. Зокрема, як поділився голова Закарпатської обласної організації НСАУ України Владислав Ганзел, окремі автори представили досить цікаві образи, та не до кінця впоралися зі вписанням пам’ятника в архітектурний контекст (пл. Народна, 2, біля будівлі медичного факультету УжНУ), хоча саме від цього значною мірою залежатимуть його вигляд та функціональність. Деякі роботи архітекторові видалися надто «багатослівними», водночас із допомогою лаконічних, але більш продуманих та довершених виражальних засобів можна змусити ідею працювати, впевнений В. Ганзел.

Емоційної виразності забракло в представлених роботах і голові крайової письменницької організації Василеві Густі. Він визнав, що перед скульп­торами поставлене завдання не з легких: сказати про трагічну сторінку історії України по-новому й так, аби пам’ятник не просто виконував своє призначення на час проведення масових заходів, а й щодня промовляв до кожного глядача, торкав до глибини, нагадував, що потрібно цінувати життя та пам’ятати про тих, хто був позбавлений такого скарбу. За словами письменника, в експонованих ескізах він побачив бажаний потенціал, який, усе ж, слід розкрити повніше.

Ознайомитися з проектами скульпторів (задля неупередженості сприйняття їхні імена не вказані) всі охочі матимуть нагоду упродовж тижня. Свої зауваження й побажання можна подавати в управління культури ОДА (м.Ужгород, пл.Народна, 4, каб. 537; тел./факс: (0-312) 61-76-43; e-mail:culture@carpathia.gov.ua).

А члени журі дали авторам місяць на доопрацювання своїх ескізів, після чого проекти представлять повторно, повідомили з управління культури Закарпатської ОДА.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
May 2017
 

Навіґація

...