Неділя
18 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

Профільні комісії облради вивчали проекти рішень, підготовлені до ІХ сесії

Цього понеділка відбулися одразу два засідання постійних депутатських комісій: з питань освіти, науки, культури, духовності, молодіжної політики, фізичної культури, спорту, нацменшин, яку очолює Ільдика Орос, а також – із питань транскордонного співробітництва, розвитку туризму та рекреації, де керівником є Пейтер Чаба. Присутні уважно вивчали проекти рішень, підготовлені до ІХ сесії, яка запланована на 30 листопада.

Для інклюзивної освіти – спеціальні центри

Відтак перша комісія вивчила питання про внесення змін до Програми забезпечення розвитку освіти, культури, традицій національних меншин області на 2016 –2020 роки та до Програми розвитку освіти Закарпаття на 2013 – 2022 роки, про дострокове припинення виконання обласної цільової програми «Психолого-педагогічний та медико-соціальний супровід дітей і дорослих із розладами аутистичного спектра на 2016 – 2020 роки» тощо.

Особливу зацікавленість виявили обласні обранці до останнього питання. Директор департаменту освіти і науки Ганна Сопкова інформувала, що набрав чинності Закон України «Про освіту», де передбачається створення органами держвлади та місцевого самоврядування інклюзивно-ресурсних центрів для забезпечення реалізації права на освіту та психолого-педагогічний супровід дітей із особливими потребами віком від 2 до 17 років. Відповідно створено обласний ресурсний центр із підтримки інклюзивної освіти на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти та рекомендовано місцевим органам самоврядування й виконавчої влади створити такі центри на місцях. Одна з вимог – наявність 7 тисяч таких діток. Ілдика Орос порушила питання щодо наявності в цих центрах фахівців зі знанням мов нацменшин задля зручності спілкування з батьками. Після чого комісія вирішила вивчити кадровий склад та за потреби ввести таких спеціалістів.

Оздоровленню дітей – більше уваги

Інша комісія розглянула питання про затвердження Програми розвитку співробітництва на 2018 рік між Закарпатською обласною державною адміністрацією (Україна), Закарпатською обласною радою (Україна) та Загальними Зборами області Саболч-Сатмар-Берег (Угорщина), про внесення змін до Програми фінансового забезпечення розвитку транскордонної співпраці органів місцевого самоврядування Закарпатської області на 2017 рік тощо.

Водночас обидві комісії активно обговорили проекти стосовно внесення змін до крайового бюджету на 2017-й, а також про Регіональну програму оздоровлення та відпочинку дітей і розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку на 2018 – 2021 роки. Як інформували розробники, департамент соцзахисту населення, у нас є понад 155 тис. учнів. За рахунок коштів обласного й нижчого рівня бюджетів цьогоріч охоплено послугами оздоровлення та відпочинку тільки 26,1% з тих, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, і 17,6 відсотка від загальної чисельності. На Закарпатті діють два круглорічні європейського рівня оздоровчі дитячі заклади – «Арніка» на Воловеччині та «Берізка» на Тячівщині. Інші в основному – це приватні оздоровчі бази. Працюючи над новою програмою, фахівці вивчали досвід інших регіонів України. Найкращим він є на Полтавщині, де з обласного бюджету виділяється 100 млн грн. на оздоровлення і діє 7 круглорічних дячих таборів. Тож, відповідно до цієї програми, відтепер працюватимуть регіональні та місцеві штаби з організації оздоровлення та відпочинку дітей, проведення тематичних нарад, семінарів і т. п.

Фонд охорони довкілля матиме додаткове джерело фінансування

У середу ж засідала профільна комісія з питань екології та використання природних ресурсів, де головує Оксана Біров. Депутати уважно вивчили проект рішення «Про внесення змін до Заходів з регулювання водних відносин при проведенні робіт із розчистки русел річок у басейні р. Тиса в Закарпатській області». За інформацією розробників, серед іншого йдеться про те, що за вилучені річкові відклади виконавець робіт здійснюватиме цільові та добровільні внески (відрахування) до Обласного фонду охорони навколишнього природного середо­вища. На сьогодні в цьому фонді є 6 – 7 млн грн. Пропоновані зміни дозволять додатково наповнити його, а також вести своєчасний і дієвий контроль за дотриманням вимог чинного законодавства при виконанні робіт із розчистки русел.

Розглянули депутати і питання «Про затвердження проекту зон санітарної охорони ділянки Поляна Купіль Полянського родовища мінеральних вод (свердловини № 2 р та № 3 р) ». У ході його вивчення у членів комісії виникло питання щодо величини третього «охоронного» поясу, де забороняється закачування відпрацьованих вод у підземний горизонт, розміщення складів паливно-мастильних матеріалів, пестицидів, накопичувачів промислових стічних вод. «Ми однозначно зацікавлені в розбудові лікувально-оздоровчих закладів краю, тим більше, що тут є всі погоджувальні та дозвільні документи. Однак хочемо бути впевненими, що через деякі роки в межах третього поясу не почнуться забудови», – сказала Оксана Біров, її застереження підтримали й інші та скерували проект на розгляд президії обл­ради.
Опрацювали та підтримали також питання «Про затвердження проекту зон санітарної охорони свердловин № 353, № 358 ділянки родовища «Гірська Тиса», «Про погодження надання спеціального дозволу на користування надрами управлінню освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Мукачівської міської ради», «Про затвердження проекту зон санітарної охорони Лісарнянського родовища підземних вод (водозабір ТОВ «Тригірря», свердловина № 11-Т) » та інші.

У ході роботи комісії багато слушних і цікавих пропозицій внесли Андрій Шекета, Карло Резеш, Іван Савко. Їхні думки та доповнення, як і зауваження інших, будуть узагальнені й подані на розгляд членів президії обл­ради. Насамкінець додамо, що в засіданнях усіх комісій узяли участь перший заступник голови облради Йосип Борто, керівники департаментів та управлінь ОДА й облради.

Свіжий номер газети

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
February 2018
 

...