Четвер
22 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

Проти стратегії розвитку лісового господарства виступив депутатський корпус обласної ради

Депутати Закарпаття глибоко занепокоєні можливими негативними наслідками для лісогосподарської галузі, екології та розвитку економіки краю в разі реалізації цієї стратегії. Відтак на першому пленарному засіданні 9-ї сесії облради VІІ скликання вони прийняли звернення до центральних органів влади щодо питань реформування й подальшого розвитку лісового господарства.

Підтримуючи численні звернення органів виконавчої влади та місцевого самоврядування краю, Асоціації деревообробників та лісозаготівельників Закарпаття, громадських та профспілкових організацій працівників лісового господарства обласні обранці у документі наголошують, що Стратегію реформування лісового господарства на період до 2022 року Кабмін схвалив «без попереднього обговорення з фахівцями, органами місцевого самоврядування, зокрема Закарпатською облрадою, районними радами та місцевими громадами. А Закарпаття – найбільш лісиста область країни, майже всі лісомисливські господарства мають міжнародний сертифікат FSC, що свідчить про міжнародний рівень ведення лісового господарства. У більшості районів лісогосподарські підприємства є єдиними роботодавцями, основними наповнювачами місцевих та державного бюджетів і на сьогодні працюють прибутково. За 9 місяців поточного року отримано 36 млн грн чистого прибутку, сплачено до зведеного бюджету 264,3 млн грн, що більше відповідного періоду минулого року на 25,9 млн, або на 6,2%, в тому числі сплачено до місцевих бюджетів 55,6 млн грн. Середньомісячна заробітна плата одного працюючого в галузі становить 8085 грн, а її зростання до відповідного періоду 2016-го – 142%.

У зв’язку з цим особливе занепокоєння викликає намір передати функції здійснення господарської діяльності якомусь новоствореному «суб’єкту господарювання державної власності», повноваження щодо управління корпоративними правами якого здійснюватиме Кабінет Міністрів України. Таке реформування лісового господарства передбачає ліквідацію всіх державних лісогосподарських підприємств і створення акціонерної компанії. А це відкриє в подальшому можливість приватизації державних лісів, що суперечить Конституції України.

З іншого боку – передача пов­новажень щодо управління лісами та ведення лісового господарства з місцевого на центральний рівень суперечить проголошеному курсу на децентралізацію влади, передачу її об’єднаним територіальним громадам.

Крім того, створення нової структури з корпоративними правами в Києві з філіалами по областях та районах призведе до сплати податків від діяльності по місцю реєстрації платника податку, що залишає райони краю без джерела наповнення бюджету та негативно позначиться на добробуті населення, викличе хвилю соціального напруження.

Враховуючи викладене, звертаємося до Президента України П. О. Порошенка, Голови Верховної Ради України А. В. Парубія, Прем’єр-міністра В. Б. Гройсмана з проханням вжити заходів із недопущення реалізації схваленої Кабінетом Міністрів України Стратегії розвитку лісового господарства на період до 2022 року та переконливо просимо: відмінити рішення КМУ від 15 листопада 2017 року щодо схвалення Стратегії розвитку лісового господарства на період до 2022 року; взяти за основу Стратегію розвитку лісового господарства, розроблену Держлісагентством із залученням фахівців лісової галузі, громадських організацій, науковців, виклавши її в засобах масової інформації, інтернет-ресурсах для широкого обговорення у фахових колах і суспільстві та внесення змін і доповнень; виключити лісогосподарські підприємства з переліку таких, що підлягають приватизації, та відмінити рішення щодо передачі їх у концесію; не допустити створення нового суб’єкта господарювання державної власності з корпоративними правами, що неминуче веде до подальшої ліквідації діючих лісогосподарських підприємств та приватизації державних лісів; вивести Держлісагентство України з підпорядкування Міністерства аграрної політики та продовольства України, підпорядкувавши його КМУ; відновити фінансування лісогосподарських заходів за бюджетною програмою 2805060 «Ведення лісового і мисливського господарства, охорона і захист лісів в лісовому фонді», визначивши головним розпорядником коштів Державне агентство лісових ресурсів України; ввести єдиний електронний облік деревини для всіх постійних лісокористувачів; розглянути на засіданні Кабінету Міністрів України проект нормативно-правового акта «Про порядок реалізації деревини», підтриманого Громадською радою Державного агентства лісових ресурсів України, від 11 березня 2017 року; врегулювати питання методичного забезпечення виконання вимог законів України «Про оцінку впливу на довкілля» та «Про внесення змін до деяких актів України щодо охорони пралісів згідно з Рамковою конвенцією про охорону та сталий розвиток Карпат», які стосуються лісового господарства і мінімізації негативних наслідків їх реалізації для лісової галузі», – йдеться у зверненні депутатського корпусу облради.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
December 2017
 


...