Неділя
18 березня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

Письменники перегорнули останню сторінку цього року

«Остання сторінка року» – це гарна традиція зустрічатися напередод­ні новоріччя, розповідати про нові книжки та читати свіжі твори. Тим більше, що 2017-й був дуже насиченим.

Очільник закарпатського осередку НСПУ Василь Густі розповів про творче життя спілки. Тільки за сприяння обласної влади за бюджетні кошти вийшло 16 книжок. За підтримки управління культури ОДА продовжилася традиція проведення таких чудових акцій, як «Цілюще слово», «Письменники – сільській бібліотеці». Побували літератори й на Шевченківській алеї, яку разом із лісівниками заклали в Ужгородському лісгоспі,зустрічалися зі студентами та школярами, виїжджали в райони. У народному музеї літератури при ЗОНСПУ відбувалися численні презентації, вшанування ювілярів.

Приїжджали до закарпатських письменників і колеги з Пряшева Підкарпатського воєводства Польщі. Бажаними гостями стали й учні з с. Попасне Луганської області, які отримали в подарунок бібліотечку книжок наших письменників.

А на запрошення Союзу українців на день Незалежності крайові літератори побували в Бухаресті, де обговорили проект угоди про творчу співпрацю, яку передбачають підписати в 2018-му.

Ще одна гарна подія – нарешті за бюджетні кошти побачив світ довгоочікуваний альманах «Сім крутих перевалів». Тут вміщено не тільки розлогий доробок крайових літераторів, а й багато світлин. Із сумом помічаєш, що багатьох зараз із нами вже нема. Тож Петро Ходанич запропонував вшанувати хвилиною мовчання тих, хто цьогоріч пішов у вічність.

Старійшина закарпатських літераторів Іван Козак розповів про свої нові п’єси, звучали побажання та нові твори Галини Малик, Людмили Кудрявської, Надії Панчук, Володимира Товтина, Юрія Шипа, Василя Мулеси.

Не обійшлося й без нагород. Так, письменнику та науковцю Сергію Федаці голова Асамблеї громадських рад Федір Харута вручив почесну відзнаку першого ступеня «Заслужений громадський діяч Закарпаття». Літературознавець та науковець Олександра Ігнатович за плідну роботу отримала Почесну грамоту облради. А от на останній сесії члену НСПУ, угорськомовному письменнику Олександру Горвату урочисто вручили відзнаку облради та обл­держадміністрації «За розвиток регіону».

Мар’яна НЕЙМЕТІ

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
December 2017
 


...