Середа
25 квітня 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

Рахів і Тржебіч дружитимуть

З 9 по 12 серпня на Закарпатті перебуває з візитом делегація краю Височина Чеської Республіки, яку очолив Зденек Кадлец – голова крайового уряду Височини й благодійного фонду «ViZa», член Постійної конференції.

Мета приїзду – контроль за станом реалізації спільних інвестиційних проектів та налагодження партнерських зв’язків між територіальними громадами двох регіонів. Відповідно до програми, Зденек Кадлец зустрівся з ректором УжНУ Володимиром Смоланкою і обговорив умови діяльності лекторів чеської мови на філологічному факультеті. Йшлося, насамперед, про створення належних побутових умов для викладачів та студентів відділення богемістики, технічне та інформаційне забезпечення навчального процесу. Для цього Височина виділить відповідні кошти. Також обговорили питання щодо умов проживання запрошеного з Чехії лектора чеської мови й літератури Петри Зламаної, яка до останнього часу навчала студентів у Санкт-Петербурзі.

Тут же були проведені перемовини з керівництвом обласної ради. Йшлося про хід реалізації спільних проектів у 2017 році, перспективи співпраці на 2018-й, організацію візиту гетьмана краю Височина Їржі Бєгоунека у вересні на Закарпаття та нашої делегації до Їглави на відзначення 10-річчя спів­праці, що заплановане на осінь.

Чеські партнери знайомилися зі станом реалізації проектів співробітництва – реконструкції багатофункціональної будівлі в с. Родникова Гута Свалявського району, загальноосвітньої школа I – III ст. №1 у м. Хуст та амбулаторії в с. Широкий Луг на Тячівщині. На Рахівщині гості провели офіційні зустрічі та обговорили налагодження партнерських стосунків між громадами міст Tржебіч і Рахів. Члени делегації оглянули низку соціальних об’єктів, зокрема ЗОШ I – III ст. та дитсадок №1, ознайомилися з культурними та природними пам’ятками Рахова та смт Ясіня, які за часів першої Чехословацької Республіки були центром туризму, зокрема в останньому населеному пункті відвідали історичну дерев’яну церкву, яка є об’єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Побували й у музеї екології Карпатського біосферного заповідника та музеї народного мистецтва й архітектури Гуцульщини.

Чеські гості також мали змогу відвідати с. Кваси – центр мінеральних джерел у долині річки Тиси, санаторій «Гірська Тиса», продегустували пиво власного виробництва місцевого ресторану, повідомляє прес-служба облради.

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
August 2017
 


...