Неділя
25 лютого 2018 р.
Електронна версія газети
Нехай у ваш дім приходять тільки добрі новини

РАННЯ ПОЛУНИЦЯ

ХОЧА Й ДОРОГА, АЛЕ ВОНА ТОГО ВАРТА

Днями в одному з торгових рядів у Берегові запримітив свіжу полуницю. Цікавлюся, мовляв, хто власник і звідки ексклюзивний товар? Довідався, що продає весняну смакоту 65-річний мешканець сонячного Мужієва Федір Варга (на фото).

Каже, що виростити таку полуницю – великі клопоти. Погоджується: ціна хоча й немала (120 грн за кіло), але товар, повірте, того вартий – вітамінний, соковитий, ароматний. Так і проситься до рота червоненький плід. До речі, це єдині у світі ягоди, насіння (горішки) яких розташовані не всередині, а ззовні.

Розговорилися. Автор цих рядків довідався, що Федір – колишній робітник перлітового кар’єру. Удома чоловік має дружину-інваліда, доньку, зятя, онуків, а відтак ще й тепличку. Поліетиленовою плівкою вкрито чотири сотки землі. У теплі та під сонцем урожаїть увесь овочевий ряд: і огірки, які спершу продавали від 45 до 50 грн, а зараз наполовину дешевше, й помідори, й редиска, й цибуля з часничком, капуста тощо. У нього є все, що формує вітамінний стіл. Стосовно капусти, то за кілограм базарники ще донедавна просили 20 грн, але в останні дні ціна різко пішла вниз.

Зваживши та продавши одному з покупців кілограм червоненьких ягід (обидва робимо висновок, що це турист), Федір Варга, вихваляючи свій товар, принагідно журналіста запрошує до себе в гості. Мета? Аби пересвідчився та згодом про це написав, що овочі та фрукти має чисті, без нітратів і хімікатів, що він ніякий не перекупник, а привозить на ринок і продає своє.

І наостанок. Рання полуниця, за словами чоловіка, дешевшою бути не може, бо такий закон ринку. Хоча погоджується, що ціна найближчим часом на неї падатиме не днями, а годинами. Але на час нашої розмови Федір із цими вітамінними ягодами на берегівському базарі не мав конкурентів.

Михайло ПАПІШ

новини

Calendar

Пн
Втр
Срд
Чтв
Птн
Сбт
Ндл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
May 2017
 

Навіґація

...